Atzinība
Darbiniekiem
Jubilejas

Piektdien, 18. septembrī, notika Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 65 gadu jubilejas Senāta svinīgā sēde, kurā piedalījās universitātes vadība, Goda doktori, darbinieki, studenti, absolventi, universitātes sadarbības partneri, mecenāti un valsts iestāžu pārstāvji.

rsu_65-Senata-sede-rektors02-lead.jpg

Sēdes sākumā RSU rektors prof. Jānis Gardovskis klātesošajiem pieminēja nozīmīgākos universitātes vēstures faktus, pastāstīja par būtiskākajiem sasniegumiem un iezīmēja augstskolas turpmākās attīstības virzību.

Pēc tam tika pasniegtas dažādas balvas un atzinības raksti, kā arī tika nolasīti apsveikumi RSU 65 gadu jubilejā.

Tā kā augstskolā ir tradīcija reizi gadā izteikt pateicību labākajiem studentiem, darbiniekiem un struktūrvienībām, kuri sasnieguši teicamus panākumus un devuši nozīmīgu ieguldījumu RSU tēla popularizēšanā, Senāta sēdē tika pasniegta RSU Gada balva vairākās nominācijās.

rsu_65_Senata-sede-Gada-balvas-lead_0.jpg

Janis_Volkolakovs-lead.jpg

• Balva par mūža ieguldījumu jubilejas gadā tika pasniegta akadēmiķim, profesoram Jānim Volkolākovam, kurš 1969. gadā nodibināja Latvijas Sirds un asinsvadu ķirurģijas centru un ir ilggadējs tā vadītājs. Profesors ir veicinājis maģistrālās asinsvadu ķirurģijas, iedzimtās sirdskaišu ķirurģijas un sirds vārstuļu plastiskās ķirurģijas attīstību Latvijā. 40 darba gadu laikā ir veicis vairāk nekā 5000 sirds operāciju.

Katru gadu arī Studējošo pašpārvalde pasniedz īpašu balvu kādai no universitātes struktūrvienībām par veiksmīgu sadarbību. Šogad šo balvu saņēma Pedagoģiskās izaugsmes centrs.

Lai novērtētu kolēģu darbu RSU e-studiju attīstībā, bez kā nav iedomājama mūsdienīga un operatīva studiju procesa norise, šogad pirmo reizi tika pasniegta jauna balva trīs nominācijās: E-juniors, E-seniors un E-struktūrvienība.

• Balvu nominācijā E-juniors saņēma Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docētājs Kārlis Rācenis, kurš ir atzīts par vienu no aktīvākajiem jaunajiem RSU e-studiju kursu veidotājiem, kuru pieredze RSU e-studiju vidē nav ilgāka par gadu.
  • Balvu nominācijā E-seniors saņēma Politikas zinātnes katedras studiju kursa Demokrātijas teorija un demokratizācija vadītāja docente Simona Gurbo – par mērķtiecīgu un aktīvu e-studiju kursa veidošanu un e-vides izmantošanu vairāku gadu garumā.
  • Balvu nominācijā E-struktūrvienība saņēma Politikas zinātnes katedra par aktīvu un rezultatīvu e-studiju vides izmantošanu. Šīs balvas laureātu izvirza un balsojumā nosaka studenti.

Tā kā šogad Rīgas Stradiņa universitāte atzīmē 25 gadu pieredzi darbā ar ārvalstu studentiem un lielu ieguldījumu un atbalstu ārvalstu studentu piesaistē šo gadu laikā ir snieguši ārvalstu sadarbības partneri, Zviedrijas uzņēmumam Sprakpunkten tika pasniegta balva par izcilu sniegumu ārvalstu studentu rekrutēšanā.

rsu_65-Senata-sede03-lead.jpg

Pasākumā ar muzikālajiem priekšnesumiem uzstājās Elīna un Vestards Šimkus, kā arī RSU jauktais koris Rīga un kora diriģente Zane Zilberte.

Rīgas Stradiņa universitāte, sākot darbu tālajā 1950. gadā un izaugot no Rīgas Medicīnas institūta un Latvijas Medicīnas akadēmijas, kļuvusi par vienu no Latvijas lielākajām augstskolām ar vairāk nekā 7300 studentiem, no kuriem 1590 ir ārvalstu studenti. Jubilejai par godu notika vairāki nozīmīgi pasākumi – Senāta svinīgā sēde, Goda doktora Dž. M. Teibosa inaugurācija un grāmatas Profesors Vladislavs Korzāns. Cilvēks un rektors atvēršanas svētki.