Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātes Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedras studenti no 18. līdz 20. septembrim Liepājas Universitātē piedalījās 48 stundu Zaļo tehnoloģiju jeb Green-Tech Copernicus hakatonā. Tajā piedalījās 66 dalībnieki un 16 komandas, trīs dienu garumā ar mentoru atbalstu meklējot risinājumu 16 dažādiem problēmjautājumiem un izmantojot Copernicus satelīta datus. RSU pasākumā pārstāvēja divas komandas, kas ieguva 2. un 3. vietu, kā arī vērtīgas balvas.

Bakalaura studiju programmas Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika 3. kursa studentes Daniela Bekasova un Jeļena Kurova, kā arī viņu draudzene no Lielbritānijas Nikola Škirmante, kas studē biznesu, bija apvienojušās komandā Satellite Art un hakatonā ieguva 2. vietu, saņemot balvā 750 eiro un 400 eiro savas idejas attīstībai Kurzemes Biznesa inkubatorā.

RSU_Ekonomikas_un_biznesa_katedras_studenti06-lead.gif

Komanda "Satellite Art". Foto no privātā arhīva

Jaunietes, izmantojot Copernicus satelīta datus, popularizēja augstāko izglītību dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomā un veidoja izpratni par Zemes skaistumu un tās trauslajām ekosistēmām, radot mākslas un dizaina produktus.

RSU_Ekonomikas_un_biznesa_katedras_studenti05-lead.gif

Komanda "Satellite Art" prezentē savu ideju. Foto no privātā arhīva

"Dalība šajā pasākumā mūsu komandai parādīja, ka viss ir iespējams. Sapratām, ko nozīme strādāt komandā 24 / 7, būt atbildīgiem un pareizi sadalīt pienākumus. Ar mentora palīdzību no nulles un bez konkrētas idejas mums izdevās pareizi izstrādāt ideju.

Tas izdevās tāpēc, ka RSU esam apguvušas vairākas svarīgas prasmes: kā ātri orientēties lielā informācijas apjomā, kā taisīt biznesa plānu un, galvenais, kā pareizi prezentēt ideju žūrijai," priecīgi teica komandas Satellite Art pārstāve Jeļena Kurova.

Savukārt šīs pašas studiju programmas 3. kursa studenti Asnate Else, Patrīcija Beāte Vītola, Amanda Peirāga, Pauls Baikovskis un Edgars Lācis, apvienojoties komandā Algae World ar RISEBA digitālā mārketinga studentu Oskaru Bogdānu, hakatonā ieguva 3. vietu. Balvā viņi saņēma 750 eiro idejas attīstībai un 400 eiro biznesa konsultācijām no Kurzemes Biznesa inkubatora.

RSU_Ekonomikas_un_biznesa_katedras_studenti00-lead.gif

Komanda "Algae World" pēc rezultātu paziņošanas. Foto no privātā arhīva

Šis komandas ideja bija saistīta ar to, kā samazināt Baltijas jūras piesārņojumu. Hakatona laikā viņi strādāja pie platformas, kurā, izmantojot Copernicus satelīta datus par vēja un ūdens plūsmas mērījumiem, tiks apkopoti dati par aļģu atrašanās vietu, lai to precīzas koordinātes tālāk pārdotu uzņēmumiem, kuri veic aļģu savākšanu, tādējādi nodrošinot gan biznesa, gan vides uzlabošanas iespējas.

"Jau no paša sākuma sadarbība komandā bija veiksmīga. Katram no mums bija konkrēti uzdevumi, ko sadalījām, ņemot vērā katra stiprās puses. Liels atspēriena punkts mūsu projektam bija mentori, kuri deva noderīgus padomus, jo ideja bija, taču šaubījāmies par to, kā to vislabāk realizēt. Viegli nebija, īpaši pēdējo stundu laikā, kad sapratām, ka vēl daudzas nianses ir būtiski jāuzlabo, turklāt mūsu komandā nebija neviens dalībnieks, kas pārzinātu IT, taču mums viss izdevās lieliski," pastāstīja komandas Algae World pārstāve Asnate Else.

RSU_Ekonomikas_un_biznesa_katedras_studenti07-lead.gif

Komanda "Algae World". Foto no privātā arhīva

Šie studentu panākumi vēlreiz pierāda to, ka RSU ir arī biznesa un ekonomikas studiju iespēju augstskola. RSU var apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Jaunākā studiju programma, ar kuru RSU pamatoti lepojas, ir bakalaura programma angļu valodā Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība, kurā mācās arī vairāki ārvalstu studenti un kuru, sākot no 2021. gada, varēs apgūt arī nepilna laika un tālmācības studiju formā.

Par Green-Tech Copernicus hakatonu

Green-Tech Copernicus hakatonā varēja piedalīties jaunieši, kuri gribēja pierādīt savas spējas un prasmes mārketingā, programmēšanā, datu apstrādē, uzņēmējdarbībā u. c. Kopā ar komandas biedriem un mentoru atbalstu vajadzēja atrast risinājumu piedāvātajiem problēmjautājumiem vai izstrādāt pašiem savu inovatīvo risinājumu un pasākuma noslēgumā to prezentēt profesionāļu žūrijai. Lai sacenstos par naudas balvām, bija jāizmanto Copernicus satelīta dati. Plašāka informācija


Drīzumā tiks atvērts RSU Biznesa inkubators B-Space

Tā būs lieliska iespēja jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem saņemt atbalstu biznesa idejas attīstībai jau studiju laikā. Biznesa inkubatorā gaidīti jaunieši gan ar gatavu biznesa ideju, gan bez tās, lai smeltos jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, atrastu partnerus un domubiedrus, kā arī attīstītu savu unikālo preci vai pakalpojumu. B-Space sniegs iespēju saņemt pieredzējušu mentoru atbalstu, kā arī satikt domubiedru grupu, kura jau realizē kādu ideju vai plāno sākt to darīt.

Ar inkubatora komandu var sazināties jau šobrīd, rakstot e-pastu: bspaceatrsu[pnkts]lv.