Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība

Ar mērķi padziļināti izvērtēt augstākās izglītības arvien pieaugošo internacionalizāciju Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 8.–10. novembrī norisinās starptautiskā konference Internationalisation, Quo Vadis?.

Globāli saistītajā pasaulē internacionalizācija ir kļuvusi par augstākās izglītības būtisku sastāvdaļu. Tā nozīmē starptautiskās un starpkultūru dimensijas integrāciju visās augstskolu funkcijās: studijās, zinātnē un studentu atbalsta pakalpojumos. Internacionalizācijas mērķis ir palīdzēt studentiem paplašināt redzesloku un iekļauties starptautiskajā darba tirgū, nodrošināt augstskolas starptautisko konkurētspēju un rast izglītībā un zinātnē balstītus risinājumus globālajiem izaicinājumiem.

Internationalisation, Quo Vadis? dienaskārtībā ir plašs tematu loks: mērķtiecīgi vadīta internacionalizācija, stratēģijas izveide, starptautiskās sadarbības veidošana ar stratēģiskiem partneriem un attiecību kultivēšana ar iesaistītajām pusēm, starptautiskās mobilitātes, stipendijas u. c. jautājumi. Konferencē uzstāsies Eiropas vadošie internacionalizācijas eksperti: Eiropas Universitāšu asociācijas ģenerālsekretāre Lezlija Vilsone, Eiropas Komisijas Erasmus+ programmas augstākās izglītības sadaļas eksperts Johaness Gēringers, Helsinku Universitātes Starptautisko sakaru un attīstības direktore Tīna Kosunena, Masarika Universitātes Starptautiskās sadarbības centra direktors Jans Pavliks un citi. Konferences atklāšanas plenārsesijā ar lekciju uzstāsies Kembridžas Universitātes Starptautiskās stratēģijas departamenta direktors Tobijs Vilkinsons.

"Pēdējos 40 gados internacionalizācija ir kļuvusi par nozīmīgu sastāvdaļu visās augstskolas pamatfunkcijās: studijās, zinātnē un atbalsta pakalpojumu sniegšanā. Internacionalizācija nav atrauta no augstskolu plašākās misijas – izglītot nākotnes speciālistus un radīt jaunas zināšanas. Tā ir instruments šīs misijas realizēšanai un par tās veiksmīgu norisi atbildība ir jāuzņemas visām iesaistītajām pusēm,” norāda RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone.

Konferencē uzstāsies eksperti no 12 valstīm, bet konferences dalībnieki – dažādu Eiropas augstskolu internacionalizācijas speciālisti – pārstāvēs vairāk nekā 20 valstis. Paralēli konferencei norisināsies arī RSU Erasmus+ darbinieku pieredzes apmaiņas nedēļa.

RSU Latvijā ieņem līderpozīcijas internacionalizācijas jomā. Universitāte piedāvā multikulturālu un dinamisku augstskolas vidi, kurā studē studenti no 55 valstīm. Ārvalstu studenti sastāda teju 25 % no kopējā studentu īpatsvara. Universitāte ir arī attīstījusi citas internacionalizācijas jomas – regulāras Erasmus+ studentu un viesdocētāju mobilitātes ar vairāk nekā 200 partneraugstskolām, starptautiskās prakses iespējas RSU studentiem, regulāras starptautiskas konferences un lekcijas, mentoru programmu ārvalstu studentiem, atbalstu RSU Starptautiskai studentu asociācijai un vēl 17 dažādām ārvalstu studentu kultūras un sabiedriskām organizācijām, biedra statusu prestižās profesionālās starptautiskās asociācijās, aktīva līdzdalība starptautiskos zinātnes projektos un tīklojumos u. c. aktivitātes.

RSU starptautisko konkurētspēju apliecina pēdējo gadu laikā saņemtie apbalvojumi: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Eksporta un inovācijas balva 2015, Eksporta atbalsta kustības The Red Jackets balva un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras balva Latvji, brauciet jūriņā!.

Dokumenti