Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Absolventiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Uzņemšana

Liene Vaivode ir aktīva un dzīvespriecīga Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) bakalaura studiju programmas Starptautiskais mārketings un reklāma absolvente. "Gribēju studēt starpdisciplināru programmu – meklēju dažādību, lai ir gan ekonomika un matemātika, gan radošais," par savu studiju izvēli stāsta Liene. "Šī studiju programma deva prasmi analizēt, skatīties uz katru parādību, procesu plašāk, pašam domāt un iedziļināties.

Tikai pašā sākumā studijas šķita ļoti sarežģītas, pēc tam apguvu iemaņas, kā īsā laikā apkopot un analizēt lielu daudzumu informācijas un uzrakstīt to īsi un saprotami. Starp citu, šo par raksturīgāko RSU studentu prasmi uzskata gan darba devēji, gan docētāji."

Studiju laikā Liene aktīvi iesaistījās Studējošo pašpārvaldes darbā. "Tas notika nejauši," smejas Liene. "Atnācu līdzi draudzenei, kura ļoti gribēja darboties pašpārvaldē, un iesaistījos arī pati. Tie bija divarpus aktīvi un aizraujoši gadi. Biju studējošo senatore un ārlietu virziena vadītāja, rūpējos par sadarbību ar citām augstskolām. Braucām pieredzes apmaiņas braucienos uz citām valstīm un 2018. gadā bijām Beļģijā. Darbošanos pašpārvaldē uzskatu par ļoti nopietnu darbu, ņemot vērā, cik daudz resursu tas prasīja. Bet tā bija arī laba prakse, jo bija daudz jāmācās un jāattīstās, lai būtu pilnvērtīgs sadarbības partneris. Novērtēju kontaktus, ko ieguvu, – iepazinu daudzus topošos ārstus, farmaceitus, zobārstus, žurnālistus, juristus. Zinu, ka pat pēc vairākiem gadiem man būs, pie kā vērsties dažādos jautājumos."

Pēc viena gada darbošanās RSU Studējošo pašpārvaldē Liene iesaistījās Latvijas Studentu apvienības darbā: "Tā bija pavisam cita pasaule, jo strādājām ar nacionāla līmeņa jautājumiem: veidojām politiku, pilnveidojām likumprojektus, vajadzēja tikties ar ministriem un Saeimas deputātiem. Tas bija aizraujoši un izaicinoši!"

Nākamajā studiju gadā Liene studijas turpinās RSU maģistrantūrā: "Izvēlējos studiju programmu Veselības vadība, jo, studējot un iesaistoties Studējošo pašpārvaldē, sapratu, ka mani interesē veselības aprūpes sistēma Latvijā. RSU iegūtais diploms mārketingā un reklāmā mani neaptur turpināt apgūt jaunas zināšanas dažādās jomās."

Ko Liene ieteiktu topošajiem studentiem, kas vēl tikai ir savas studiju programmas meklējumos? "Iesaku iegūt maksimāli daudz informācijas par iecerēto studiju programmu un, ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības, nebaidīties rakstīt studiju programmas vadītājam, vaicāt absolventiem un, protams, nākt uz Atvērto durvju dienu!"

Par spilgtākajiem studiju un atpūtas mirkļiem, darbošanos RSU Studējošo pašpārvaldē un Latvijas Studentu apvienībā Liene stāsta, izmantojot studiju laika foto mirkļus.

1_L_Vaivode_izlaidums-lead.gif

Liene ar bakalaura diplomu 2020. gada 30. jūnijā RSU centrālās ēkas pagalmā. Izlaiduma norisi ietekmēja Covid-19 pandēmija, jo bija pulcēšanās ierobežojumi. Liene: "Biju priecīga, ka izlaidums notika ārā, nevis iekštelpās. Laiks bija brīnišķīgs, un bija svētku atmosfēra."

Kopā ar studiju programmas "Starptautiskais mārketings un reklāma" vadītāju Kristīni Blumfeldi-Rutku izlaidumā 2020. gadā. Liene stāsta: "Kristīne ir ļoti kompetenta un zinoša docētāja, kas gan lasīja studiju kursus par starptautisko zīmolu veidošanu un mārketingu, gan bija atbalsta plecs visiem studentiem. Viņai pietika pacietības, laika un enerģijas rūpēties par studentiem, meklēt dažādas iespējas uzzināt  un pieredzēt ko vairāk, piemēram, dažādas iespējas praksei."

L_Vaivode_Kristine-lead.gif

L_Vaivode_SP_velesanas-lead.gif

2018. gada rudens, kad notika Studējošo pašpārvaldes padomes vēlēšanas. Attēlā: Liene dod mandātu jaunajam pašpārvaldes padomes biedram.

Liene ikgadējā RSU pirmkursnieku seminārā "ZGI" 2019. gadā stāsta pirmkursniekiem par to, kas ir jāzina, sākot studijas RSU. "Tēmas bija visdažādākās – stāstīju gan to, ka augstskolā ir rektors, nevis direktors, gan to, kā neapmaldīties augstskolas telpās un rakstīt e-pastus," atceras Liene.

L_Vaivode_pirmkursnieki-lead.gif

L_Vaivode_LSA_balva-griezta-lead.gif

L_Vaivode_LSA_visi-lead.gif

2019. gada februāris, kad Liene ieguva Latvijas Studentu apvienības gada balvu "Gada izaugsme" (bildē pa kreisi). To piešķir par aktīvu darbību un strauju profesionālo izaugsmi, darbojoties RSU Studējošo pašpārvaldē. "Tas bija traks gads," smaidot stāsta Liene. "Priecājos, ka izdevās daudz paveikt un tiku novērtēta par aktīvo darbošanos." Šajā gadā Latvijas Studentu apvienības balvu dažādās nominācijās ieguva arī citi esošie un bijušie RSU pārstāvji (bildē pa labi): Kārlis Rācenis ("Gada ieguldījums sociālās dzīves veicināšanā" – rezidentu dežūru slimnīcās stundu skaita samazināšana), Arkādijs Zvaigzne ("Studentu lieta – taisna un cieta!" – apaļā galda diskusijas par augstākās izglītības finansēšanas pilnveidi), Sandra Cipkina ("Gada students" un "Gada projekts" ("RSU International Student Conference 2018")), Ieva Bāgante ("Gada jaunais zinātnieks"), Linda Skulme ("Gada pašpārvalde" – RSU Studējošo pašpārvalde), Mārtiņš Danefelds ("Gada domnieks"), Ksenija Tarasova ("Gada aktīvists"). Bildē redzami arī citi RSU pārstāvji (Liene – 2. rindā trešā no labās).

L_Vaivode_balle-griezta-lead.gif

2019. gada RSU Akadēmiskajā ballē Liene (1. rindā pirmā no labās) kopā ar esošajiem un bijušajiem studējošo senatoriem un jaunievēlēto RSU Senāta priekšsēdētāju prof. Jāni Gardovski.

2019. gada Latvijas Studentu apvienības organizētais Nākotnes studiju forums – ikgadējs pasākums, kas pulcē augstākās izglītības nozares spēlētājus (studentus, mācībspēkus, augstskolu pārstāvjus), lai runātu par nākotnes perspektīvām. 2019. gada tēma bija "Rītdienas akadēmiskā sabiedrība". Attēlā: Lienes ievadprezentācija paneļdiskusijai "Mācīšana un mācīšanās". RSU šajā forumā dalījās ar savu labās praksēs piemēru Pedagoģiskās izaugsmes centra aktivitātēm.

L_Vaivode_LSA_forums-lead.gif

L_Vaivode_B_studio_prakse-lead.gif

L_Vaivode_B_studio_visi-lead.gif

2019. gadā praktiskā ekskursija aģentūrā "B Studio" kopā ar kursabiedriem. Liene: "Tikām sadalīti grupās, lai veidotu produktiem fotosesiju. Mana grupai tika Latvijā ražotā bērnu pārtika "Rūdolfa biezeņi". Iepriekš bija jāizpēta un jāanalizē zīmols, tad jāveido uzstādījums un jāfotografē. Pēc tam darbs tika analizēts un saņēmām vērtīgus ieteikumus un padomus, kā veidot profesionālu fotosesiju produktam."

L_Vaivode_Madara_prakse-lead.gif

2019. gadā studiju ietvaros studenti viesojas uzņēmumā "Madara Cosmetics". Liene: "Uzzinājām par ekoloģisko mārketingu un videi draudzīgu iepakojumu, arī par tādu interesantu lietu kā zaļmaldināšana ("greenwashing") – veidu, kā fiktīvi pasniegt produktu kā ekoloģisku."

Lienes aktīvais dzīvesveids nav iedomājams bez ceļojumiem. Attēlā: Liene 2019. gadā braucienā uz Zakopani Polijā. 

L_Vaivode_celojums-lead.gif