Pārlekt uz galveno saturu
Absolventiem
Skolēniem

Šonedēļ kustības Iespējamā misija (IM) atbalstītāji un domubiedri tika iepazīstināti ar 20 jaunajiem izglītības programmas dalībniekiem, kuri jau 1. septembrī sāks darbu skolā, lai iedvesmotu skolēnus visā Latvijā izvirzīt augstus mērķus, attīstīt savas prasmes un talantus un iedrošinātu viņus mācīties mūža garumā. Programmā dalību sāks divas Rīgas Stradiņa universitātes absolventes – Madara Muižniece un Laura Riekstiņa-Zauska (attēlā).

Iespejama_misija_RSU.jpg

"Iespējamā misija veido izcilības. Mums ir vajadzīga izcilība, lai mūsu bērni dzīvo Latvijā, tiek skoloti par moderniem, globālai pasaulei, tās diktētiem izaicinājumiem un konkurencei sagatavotiem cilvēkiem. Pedagogu profesijai jābūt vilinošai ne tikai ar tajā ieausto misijas apziņu, bet arī finansiāli. Jaunas paaudzes pedagogu ienākšana izglītības sistēmā ir vitāli svarīga, lai sekmīgi ieviestu arī jaunu, mūsdienu prasībām atbilstošu izglītības saturu, ko pakāpeniski sāksim jau 2018./19. mācību gadā. Mēs kopīgi strādājam pie pārmaiņām, kas ir vajadzīgas visai izglītības sistēmai. Šodienas izglītība ir nākotnes tautsaimniecība un nākotnes tautsaimniecība ir sabiedrības labklājība un dzīves kvalitāte," uzrunā jaunajiem dalībniekiem uzsvēra izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

"Ar partneru atbalstu IM izveidojusi stabilu un veiksmīgu kustību, kura caur izglītības līderu sagatavošanas programmu palīdz zinošākajiem un mērķtiecīgākajiem augstskolu absolventiem un profesionāļiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un līderiem Latvijas izglītības sistēmā. Ar IM dalībnieku palīdzību mēs veicinām kvalitatīvu izglītību, radot nepieciešamās pārmaiņas klasē, skolā un sabiedrībā," stāsta IM direktors Mārtiņš Kālis.

Šis ir jau devītais iesaukums, kas sāk darbu programmā. Jauno dalībnieku motivācija dalībai IM ir vēlme palīdzēt saviem skolēniem patiesi izprast mācību saturu, rosināt viņus sadarboties savā starpā augstāku rezultātu sasniegšanai un iedrošināt uzdot arvien vairāk jautājumus. IM dalībnieki ir apņēmības pilni pilnveidot un uzlabot Latvijas izglītības sistēmu, lai bērni noticētu saviem spēkiem, izbaudītu mācību procesu un kļūtu par gudriem, radošiem, kritiski domājošiem un atbildīgiem sabiedrības locekļiem. Ar IM devītā iesaukuma dalībniekiem varat iepazīties šeit.

Pieprasījums pēc IM dalībniekiem skolās katru gadu pieaug. Šogad 70 skolas IM piedāvāja 170 vakances. Šo skolu vadība augstu vērtē IM skolotāju augsto profesionalitāti, IM sniegto atbalstu skolotājiem un spēju ienest skolā inovatīvas un radošas mācību metodes. IM 9. iesaukuma dalībnieki strādās skolās visā Latvijā – Ikšķilē, Bauskā, Jelgavā, Rūjienā, Ogrē, Ventspilī, Siguldā, Valmierā, Tīnūžos, Liepājā, un Rīgā.

Šogad IM jaunā iesaukuma sveicējiem pievienojas arī IBM Latvija sadarbībā ar ALSO Latvija, nodrošinot katram jaunā iesaukuma dalībniekam datoru, lai veicināt jēgpilnu tehnoloģiju lietojumu skolās.

IM devītais iesaukums būs daļa no Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ līdzfinansēta projekta A New Way for New Talents in Teaching, kas paralēli divu gadu garumā noris piecās Eiropas valstīs. Šī projekta ietvaros tiks analizēta Iespējamās misijas dalībnieku un skolotāju sagatavošanas programmu absolventu pieredze pirmajos divos gados skolā, lai sagatavotu politikas rekomendācijas visu jauno skolotāju atbalsta sistēmas uzlabošanai.

Iespejama_misija_rsu-02.jpg