Karjera

No 7. līdz 11. oktobrim pirmo reizi notika RSU Karjeras iespēju nedēļa, ko organizēja RSU Karjeras centrs un kurā piedalījās 66 darba devēji un vairāk nekā 500 studentu un skolēnu.

RSU Karjeras centra vecākajai karjeras konsultantei un Karjeras iespēju nedēļas organizatorei Marinai Fomičevai, kurai pasākuma organizēšanā palīdzēja 14 brīvprātīgie studenti, ir liels gandarījums par to, ka izdevās noorganizēt tik vērienīgu pasākumu. Tajā piedalījās ne tikai darba devēji un studenti, bet arī skolēni un septiņas organizācijas, kas saistītas ar profesionālo darbību un nodarbinātību.

Uzrunātie darba devēji un organizāciju pārstāvji stendos, kas bija izvietoti pretī Informācijas centram, slavēja labo pasākuma organizāciju un stāstīja par saviem novērojumiem Karjeras iespēju nedēļā.

„Tā ir pieredze gan mums, gan tiem, kas šeit studē vai speciāli atbraukuši uz pasākumu. Iegūst tie studenti un skolēni, kas pienāk un aprunājas ar mums. Ir arī tādi, kas paiet garām, pat acis no sava telefona nepacēluši,” ar smaidu stāstīja centra Dardedze projektu vadītājas Ilze Znotiņa un Zaiga Lasmane, kas aicināja un uzrunāja tos, kuri vēlas kļūt par brīvprātīgajiem. Starp citu, Ilze pati centrā esot sākusi darboties kā brīvprātīgā.

Vortāla darba meklētājiem CV Market mārketinga menedžere Inga Daliba un klientu menedžere Anna Demeško, jautātas, kas vairāk interesē studentus, pieminēja jautājumus par to, kā jāraksta motivācijas vēstule, lai darba devējs to pamanītu, ja nav darba pieredzes, bet ir atbilstošās zināšanas, prasmes un iemaņas, lai konkrēto darbu veiktu. Viņas interesentiem stāstījušas arī par to, kas jāievēro, rakstot CV, piemēram, nepietiek, ja norāda tikai uzņēmumu, kurā pirms tam ir strādāts, vienmēr vajag norādīt arī darba pienākumus, kas tur tika veikti.

9. oktobrī RSU Medicīnas fakultātes dekāns profesors Guntis Bahs tikās ar Rīgas vidusskolu pārstāvjiem mācību darbā un šo skolu bioloģijas un ķīmijas skolotājiem un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes darbiniekiem. Tikšanās laikā G. Bahs viesiem pastāstīja par RSU un kopā ar Klīnisko prasmju apmācības centra vadītāju Robertu Rezgali izrādīja Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra iespējas. Skolu pārstāvji un Medicīnas fakultāte vienojās par turpmāku ciešu sadarbību dabaszinātņu attīstībā un popularizēšanā skolās, iespēju skolēnu zinātniski pētniecisko darbus veikt RSU laboratorijās, organizēt dažāda veida kursus skolēniem un ekskursijas anatomikumā, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kā arī Medicīnas fakultātes katedrās slimnīcās.

Vislielākā studentu un skolēnu interese Karjeras iespēju nedēļā bija par semināriem, kuros stāstīts par CV un motivācijas vēstules rakstīšanu, kā arī par to, kā uzvesties darba intervijā. Liels skaits jauniešu bija uz tikšanos ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kā arī ar reģionu slimnīcu un pašvaldību pārstāvjiem, kas medicīnas un veselības aprūpes studiju programmu studentus iepazīstināja ar karjeras un sadzīves iespējām ārpus Rīgas.

Karjeras iespēju nedēļā RSU studenti varēja ne tikai iepazīties ar saviem, iespējams, nākamajiem darba devējiem, bet arī gūt informāciju par efektīvākajiem darba meklēšanas principiem, apgūt sevis prezentēšanas prasmes, gūt izpratni par ikdienas darbu konkrētajā nozarē u. c. Visas aktivitātes notika RSU centrālajā ēkā – Dzirciema ielā 16.