Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem

No 10. līdz 24. oktobrim Latvijā norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, aicinot jauniešus iepazīt darba tirgu, tā prasības un daudzveidīgo piedāvājumu. Tās laikā arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti un docētāji projekta RSU vēstneši ietvaros apmeklēja vairākas Latvijas skolas, stāstot jauniešiem par profesijām, kuras var apgūt RSU, kā arī lasot izglītojošas lekcijas.

vestnesi02-rsu-lead.jpg

RSU vēstneši viesojās astoņās Rīgas un tās apkārtnes skolās, kā arī novados – Alūksnē, Saldū, Druvā un Bauskā, kopumā uzrunājot vairāk par 250 jauniešiem. Bauskas Valsts ģimnāziju apmeklēja RSU studiju programmas Uzturs vadītāja un uztura speciāliste Lolita Vija Neimane, kura skolēniem un skolotājiem stāstīja par veselīgu uzturu, bet Rīgas Angļu ģimnāzijā ciemojās ārpolitikas eksperts, televīzijas moderators un studiju programmas Politika un politiskā komunikācija vadītājs Mārtiņš Daugulis ar lekciju Kā ietekmēt politiku jeb Demokrātijas apslēptās iespējas.

Savukārt Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas un Iļģuciema vidusskolas skolēni ciemojās Rīgas Stradiņa universitātē, lai iepazītos ar studiju vidi un pārrunātu nākotnes profesijas izvēles iespējas ar Karjeras centra karjeras konsultanti Marinu Streļcovu.

"Skolēni mūsdienās ir ļoti motivēti – viņi mērķtiecīgi cenšas izzināt darba tirgus piedāvājumu, saprast savas vēlmes, talantus un aicinājumu, lai izvēlētos vispiemērotāko profesiju un izlemtu, kurā augstskolā to apgūt," stāsta viens no RSU vēstnešiem – studiju programmas Tiesību zinātne 3. kursa students Aivis Pīlēģis. "Ceru, ka mūsu tikšanās un saruna palīdzēs jauniešiem saprast, kādu profesiju izvēlēties."

Latvijā Karjeras nedēļu jau piekto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.