Pārlekt uz galveno saturu
Tradicionālie pasākumi

Kaut arī sestdien, 13. maijā, kad noritēja tradicionālā Eiropas Muzeju nakts, siltais laiks visus vilināja ārā no pilsētas un notika vēl citi nozīmīgi pasākumi, daudzi interesenti garajā rindā, kas iestiepās Citadeles ielā, bija gatavi stāvēt līdz pat stundai, lai varētu apmeklēt tieši Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzeju.

“Neraugoties uz to, ka mums bija jākonkurē gan ar pasaules čempionātu hokejā, gan ar starptautiskā dziesmu konkursa Eirovīzija finālu, uzņēmām 2453 apmeklētājus. Un visi viņi bija brīnišķīgi un zinātkāri!”

pastāstīja RSU Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete.

Anatomijas muzejs piedāvāja aplūkot divos stāvos izvietoto muzeja pamatekspozīciju – vairākus tūkstošus anatomisko preparātu, kurus papildina multimediāli skaidrojumi, –, bet “Muzeju nakts noskaņu papildināja komponista Džeikina Edvarda Pusona (Jachin Edward Pousson) speciāli Anatomijas muzejam radīto trīs skaņdarbu sērija, kas tapusi, mūzikas radīšanas procesā izmantojot smadzeņu bioelektriskās aktivitātes jeb EEG pierakstus”.

Dž. E. Pusons ir pētnieks un doktorants Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur strādā pie tā sauktās smadzeņdatora mūzikas saskarnes izstrādes. Darbus, kas tika atskaņoti Muzeju nakts apmeklētājiem visa vakara garumā, Dž. E. Pusons radījis, izmantojot trīs citu mūziķu – pianista Hailonga Žanga (Hailong Zhang), saksofonista Arvīda Kazlauska (Arvydas Kazlauskas) un elektroniskās mūzikas mākslinieka Vadima Pitlana – EEG pierakstus, kas iegūti no viņiem brīvas muzikālas improvizācijas laikā.

“Muzeju nakts norise mūsu muzejā nebūtu iespējama bez 30 RSU studentiem brīvprātīgajiem palīgiem. Paldies RSU Studējošo pašpārvaldei par palīdzību!” piebilda Ieva Lībiete.

Eiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kas daudzviet Eiropā norit ik pavasari kopš 2005. gada. Pirms diviem gadiem atklātais Anatomijas muzejs 2022. gadā tajā piedalījās pirmoreiz.