ICLVAS

Akcijā Meklējam sirdsmāsiņu, kas ilga no 19. septembra līdz 30. novembrim, tika noskaidrotas 20 Latvijas sirdsmāsiņas – piecas no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, piecas no Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, desmit no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas. 30. novembrī sirdsmāsiņas tika svinīgi apbalvotas pieņemšanā Valsts prezidenta pilī, un katra no viņām saņēma naudas prēmiju 1000 eiro apmērā (ieskaitot nodokli) no Rietumu Bankas Labdarības fonda.

Sirdsmasinas2.jpg

Akcijas mērķis bija izcelt māsu īpašo profesiju, izteikt pateicību par pašaizliedzību un atgādināt par tik nozīmīgo darbu, ko viņas ikdienā veic. Akcijas laikā par savu sirdsmāsiņu varēja balsot bijušie un esošie pacienti, kā arī viņu tuvinieki. Kopumā tika saņemti 3437 pieteikumi gan elektroniskajos pieteikumos, gan arī anketās, kas bija atrodamas slimnīcu gaiteņos. Sirdsmāsiņas apbalvošanai izvirzīja arī attiecīgo struktūrvienību virsmāsas no tām nodaļām, kurām ir mazāk cieša saskarsme ar pacientiem, piemēram, operāciju un anestezioloģijas māsas.

Aktīvākie balsotāji bija esošie un bijušie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas māsiņu pacienti un viņu ģimenes.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā strādā 475, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā – 703, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā – 1200 medmāsas.