Darbiniekiem

Pirms katra semestra sākuma Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departaments (SSD) rīko ārvalstu studentu Iepazīšanās nedēļu, kurā jaunie ārvalstu studenti iepazīst RSU un Latviju un tiek sagatavoti studiju norisei RSU.

Arī šajā janvārī pasākums notika virtuāli, un jaunie ārvalstu studenti no 26. līdz 28. janvārim tam pieslēdzās attālināti – no savām mājām mītnes zemē, lidostas vai dzīvesvietas Rīgā. Ar šo semestri RSU pievienojas 289 studenti no 26 valstīm, kā arī 38 Erasmus+ mobilitātes studenti.

Pirmajā no trim pasākuma dienām ārvalstu studenti iepazina universitāti un savus kursabiedrus. Dienu sāka RSU rektors prof. Aigars Pētersons ar vēlējumu par veiksmīgām studijām, kam sekoja SSD direktores Baibas Pētersones uzruna jaunajiem studentiem. Turpinājumā prezentētāja vietu ieņēma SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters, kurš sniedza pārskata informāciju par uzņemtajiem studentiem – lielākā daļa studēs medicīnu, mazliet vairāk nekā trešdaļa jaunuzņemto ārvalstu studentu ir no Zviedrijas, gandrīz trešdaļa – no Vācijas. Tāpat Māris Ginters atbildēja uz biežāk uzdotajiem jautājumiem gan par uzņemšanu, gan studiju procesu, kā arī vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātiem, kas pavasarī būs nepieciešami dalībai klātienes studijās. Dienas turpinājumā valodnieks un tulkotājs Rafaels Martins Kalvo (Rafael Martín Calvo) dalījās novērojumos par Latviju prezentācijā Latvija no tās viesa skatpunkta, un dienas noslēgumā pasākums pievērsās praktiskākiem jautājumiem Leldes Kozilānes prezentācijā par Studentu servisu un tā sniegtajiem pakalpojumiem.

Otrā diena tika veltīta studiju procesam un citiem akadēmiskajiem jautājumiem. Dienu sāka Medicīnas fakultātes ārvalstu studējošo prodekāne Smuidra Žermanos un Zobārstniecības fakultātes dekāns asoc. prof. Andris Ābeltiņš ar sveicieniem un laba vēlējumiem jaunajiem ārvalstu studentiem. Turpinājumā RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) un Ārvalstu studentu asociācijas (ĀSA) pārstāvji Ingvars Kudeikins, Muhameds Nalīfs Ahmeds Mazārs (Mohamed Naleef Ahamed Mazhar) un Ādams Bots (Adam Bott) stāstīja par studentu organizācijām, to dažādību un funkcijām RSU, kā arī aicinātu studentiem aktīvi iesaistīties ne tikai akadēmiskajā, bet arī sabiedriskajā dzīvē RSU. Dienas otrajā pusē  RSU ĀSA akadēmisko lietu vadītājas asistents Mihirs Šailišbai Džani (Mihir Shaileshbhai Jani) stāstīja par e-studiju portālu, studiju kursu uzbūvi, C daļas kursiem un RSU iekšējiem noteikumiem, kā arī sniedza izsmeļošas atbildes un jauno studentu jautājumiem. Vakarā neformālā pasākumā medicīnas students Ādams Bots, RSU Karjeras centra pārstāve Andra Strautiņa un bullet-journal metodes entuziaste Sabīne Riseva dalījās dažādos praktiskos laika un darba slodzes plānošanas ieteikumos.

Pasākuma noslēdzošajā dienā jauno ārvalstu studentu uzmanība tika vērsta uz sadzīviskākām tēmām – Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Mārtiņš Ķipurs sniedza prezentāciju par drošību un sabiedrisko kārtību Rīgā, RSU ambulances ārste Ilze Koreškova informēja par veselības aprūpi Rīgā, bet Reinis Gailītis un Māris Ginters no SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas atgādināja par imigrācijas procesu un informēja studentus par iespēju Latvijā saņemt arī Latvijas personas kodu. Iebraucošie Erasmus+ mobilitātes studenti platformā Zoom tikās ar Erasmus programmas koordinatorēm RSU Marutu Funtu un Anitu Krastiņu.

SSD izsaka pateicību ikvienam dalībniekam, kurš piedalījās un sniedza jaunajiem studentiem un Erasmus+ mobilitātes dalībniekiem vērtīgu informāciju gan par pašu universitāti, gan studiju procesu, kā arī dzīvi Rīgā.

SSD novēl panākumiem bagātu semestri un studiju laiku jaunajiem, tikko studijas sākušajiem studentiem!

Pasākuma video

Vairāk par ārvalstu studentu Iepazīšanās nedēļu

ipd-1811_orientation_week_2022_baneris_2.jpg