Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība

No 4. līdz 15. augustam Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinājās pirmā Rehabilitācijas vasaras skola. Pasākums pulcēja 14 pasniedzējus un 28 studentus no Latvijas Igaunijas, Lietuvas, Turcijas, Somijas, Zviedrijas, Lielbritānijas un Ungārijas. Kā norāda vasaras skolas organizētāji, šādi pasākumi sniedz ieguldījumu starptautiskās dimensijas attīstībā un internacionalizācijā, kā arī sekmē universitātes atpazīstamību ārvalstīs un jaunu akadēmisko un darba kontaktu veidošanos, dod iespēju turpināt studentu, docētāju un personāla apmaiņu.

Vasaras skola tika organizēta Erasmus mūžizglītības intensīvās programmas (IP) projekta BNF Riga Summer School for Rehabilitation Medicine ietvaros. Tas bija pirmais šāda veida projekts rehabilitācijas jomā, ko bija koordinējusi RSU.

Projekta svinīgā atklāšana notika 4. augustā. Tajā piedalījās RSU mācību prorektore profesore Tatjana Koķe, Rehabilitācijas fakultātes dekāns profesors Aivars Vētra, Rehabilitācijas katedras vadītāja Anita Vētra un projekta koordinatori – Akadēmisko un starptautisko sakaru departamenta (ASSD) apmaiņas programmu vadītāja Lana Amosova, Rehabilitācijas katedras asistenta pienākumu izpildītāja Guna Bērziņa un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra administratore Andreta Slavinska.

Vasaras skolas dalībnieki apmeklēja teorētiskās lekcijas un praktiskās nodarbības, strādājot intensīvās programmas mērķa sasniegšanai – veicināt multiprofesionālās rehabilitācijas attīstību Baltijas valstīs un Eiropā. Papildus akadēmiskajām aktivitātēm dalībniekiem bija iespēja iepazīt Rīgu, apmeklēt rehabilitācijas centru Vaivari, kā arī uz savām kājām izjust atpūtas centra Valguma pasaule Baskāju takas rehabilitējošo iedarbību.

Pasākums ieguva augstu novērtējumu ārvalstu pasniedzēju un studentu vidū, kas, piedaloties gala novērtējumā, pauda cerību un apņēmību piedalīties projekta turpinājumā arī 2015. gadā.

Erasmus IP dod iespēju iesaistītajiem studentiem un mācībspēkiem gūt jaunas zināšanas  par apmācības un prasmju attīstības iespējām, informācijas pieejamību, sekmē specifisku tēmu apgūšanu multinacionālā vidē (tēmas, kuras nav iespējams apgūt kursu dalībnieku augstskolās), rada vidi, lai mācībspēki un studenti  varētu apmainīties viedokļiem par studiju saturu un tā uzlabošanu, kā arī veido jaunas mācību metodes un izmēģina tās starptautiskā vidē.

IP realizācija RSU sniedz ieguldījumu starptautiskās dimensijas attīstībā un internacionalizācijā, kā arī sekmē jaunu akadēmisko un darba kontaktu veidošanos, sniedz iespēju turpinās studentu, docētāju un personāla apmaiņu, kā arī sekmē universitātes atpazīstamību ārvalstīs.

2012. gadā Rehabilitācijas fakultātes sadarbībā ar ASSD organizēja līdzīgu pasākumu mākslas terapijas speciālistiem. Toreiz pasākumā piedalījās RSU sadarbības partneri no Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas un Nīderlandes.