Starptautiskā sadarbība

Pirms gada Erasmus+ programmas ietvaros Pediatrijas katedras profesore Dace Gardovska un asoc. profesore Jana Pavāre devās uz Ovjedo Universitāti Spānijas ziemeļos. Turpinot abu augstskolu sadarbību, šoruden RSU Pediatrijas katedrā ir sācis darbu Ovjedo Universitātes profesors Korsino Rejs Galans (Corsino Rey Galán).

Profesors ir specializējies bērnu intensīvajā terapijā un universitātes slimnīcā vada intensīvās terapijas nodaļu. Studentiem, rezidentiem un ārstiem tiek piedāvāts lekciju cikls, kas veltīts neatliekamiem stāvokļiem pediatrijā. Lekciju cikls izveidots esošās studiju programmas ietvaros, apvienojot vairāku pediatrijas studiju kursu tematiku.

Lekcijas RSU aulā notiks no 3. līdz 7. oktobrim (plkst. 18.00 līdz plkst. 19.30).

Lekciju tēmas

• 3. oktobrī – Sepse un septiskais šoks (Sepsis and septic shock)
  • 4. oktobrī – Kritiski slima pediatriska pacienta identifikācija un stabilizācija (Recognition and stabilization of the critically ill paediatric patient)
  • 5. oktobrī – Sirds mazspēja bērniem (Cardiac failure in children)
  • 6. oktobrī – Aritmijas bērniem (Arrhythmias in children)
  • 7. oktobrī – Elpošanas mazspēja. Bronhiolīts bērniem (Respiratory failure. Bronchiolitis in children)

Profesors K. R. Galans RSU ne vien lasīs lekcijas, bet arī veidos jaunus scenārijus simulācijas vidē, piedalīsies studiju kursu saturu pārskatīšanā, jaunu e-studiju materiālu un testu sagatavošanā.

RSU Pediatrijas katedra kopā ar Ovjedo Univesitāti ir iesaistījusies jaunā projektā – klīnisko gadījumu virtuālās datubāzes izveidē pediatrijā; tā rezultātā studējošie un docētāji varēs dalīties gan bieži sastopamo, gan arī reto slimību diagnostikas un ārstēšanas pieredzē.

Lai gan profesora darbs RSU ir saistīts ar izglītības un zinātnes procesiem, tomēr viesošanās laikā plānota pacientu konsultēšana un klīnisko jautājumu apspriešana. Papildus tam otrdien, 4. oktobrī,  BKUS Bērnu slimību klīnikas tālākizglītības konferenču ietvaros profesors uzstāsies ar lekciju Biomarkers of severe bacterial infection: Do they help in clinical practice, bet ceturtdien, 6. oktobrī, ar lekciju Therapy with oxygen.

Visi interesenti ir laipni aicināti piedalīties!