Atzinība
Darbiniekiem

20. decembrī tika sveikti un pasniegti diplomi Latvijas Zinātņu akadēmijas jaunajiem locekļiem, kuru vidū ir pieci Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesori un viens RSU padomes pārstāvis.

Jau ziņojām, ka Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) pilnsapulce, aizklāti balsojot, šā gada 24. novembrī par LZA jaunajiem locekļiem ievēlēja piecus īstenos locekļus, sešus ārzemju locekļus un vienu goda locekli, kā arī četrpadsmit korespondētājlocekļus.

Īstenais loceklis

Pēteris Stradiņš – Dr. med. (2004)
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs, RSU Ķirurģijas katedras profesors

Korespondētājlocekļi

Dace Bandere – Dr. pharm. (2008)
RSU Farmācijas fakultātes profesore, dekāne

Dekāne, Docētāja, DSP "Veselības aprūpe" apakšprogrammas "Farmācija" direktore

Oskars Kalējs – Dr. med. (2005)
RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras profesors

Docētājs, Vadošais pētnieks

Kārlis Ketners – Dr. oec. (1999)
Finanšu ministrijas Budžeta attīstības politikas departamenta direktors, RSU padomes loceklis

RSU padomes loceklis

Anda Rožukalne – Dr. sc. soc. (2010)
RSU Komunikācijas fakultātes profesore, sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuds

Dace Zavadska – Dr. med. (2009)
RSU Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras asociētā profesore, Valsts imunizācijas padomes vadītāja, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja.

Docētāja, Vadošā pētniece, Vadošā pētniece, projekta zinātniskā vadītāja

Apsveicam ar augsto atzinību pētniecībā!

LZA sastāvu veido īstenie locekļi (akadēmiķi), goda locekļi, korespondētājlocekļi un ārzemju locekļi. To skaitu, kandidātu izvirzīšanas un apspriešanas kārtību zinātniskā sabiedrībā, kā arī ievēlēšanas kārtību nosaka LZA statūti.

LZA īstenie locekļi uz mūžu saglabā LZA akadēmiķa nosaukumu. Par LZA īstenajiem locekļiem var ievēlēt izcilus Latvijas zinātniekus līdz 70 gadu vecumam, bet viņu kopskaits nedrīkst pārsniegt 100. Par korespondētājlocekļiem ievēlē Latvijā kādā zinātnes nozarē autoritāti ieguvušus zinātniekus, kuri spēj kvalificēti pārstāvēt attiecīgo zinātnes nozari, ekspertēt zinātniskos darbus un savai specializācijai atbilstošos zinātniskos virzienus.