Pārlekt uz galveno saturu
PVO

Neinfekciozo slimību un veselības veicināšanas programmas vadītājs PVO Eiropas reģionā Dr. Daniels Čisholms (Daniel Chisholm): „Nodokļu paaugstināšana var neizklausīties pēc pievilcīgākā politiskā risinājuma, bet izmaksu ziņā tas ir vienīgais efektīvākais veids, kā samazināt pieprasījumu un saglabāt patēriņu.”

Pētījumā tika izmantoti 16 valstu dati, izvērtēti dažādi politikas risinājumi, to izmaksas un ietekme uz cilvēku veselību.

Kopš iepriekšējie pētījumi liecina, ka vairāk nekā 5% nāves gadījumu ir tieši saistīti ar alkohola lietošanu, nodokļa palielināšana par 50% būtu daudzsološāks veids šo gadījumu skaita samazināšanai. Šāds rīcības plāns ir efektīvāks nekā citas alternatīvas, kā, piemēram, pārdošanas laika ierobežojums un reklāma.

Dr. Karina Ferreira-Borges (Carina Ferreira-Borges) alkohola un nelegālo narkotiku programmas vadītāja: „Ir sagaidāms, ka šie jaunie pierādījumi tiks iekļauti politiskajā dialogā valstu līmenī, un tie palīdzēs lēmumu pieņēmējiem izvēlēties stingrākus pasākumus alkohola lietošanas kaitējuma novēršanai.”

Vairāk par šo tēmu:

PVO Eiropas Reģionālā biroja ziņojums par nodokļu pacelšanu alkoholam

PVO Eiropas Reģionālais birojs par alkohola patēriņu

PVO globālās rīcības plāns 2013. līdz 2020. gadam

Pētījums par alkohola kontroles stratēģijām