Jubilejas
RSU70
Akadēmiskas sarunas

2020. gads ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 70 gadu jubilejas gads. RSU mājaslapā turpinām publicēt video stāstus par RSU. Šoreiz piedāvājam sarunu ar bijušo RSU rektoru prof. Jāni Vētru.

Prof. Jānis Vētra Latvijas Medicīnas akadēmijas / Rīgas Stradiņa universitātes rektors bija no 1992. līdz 2007. gadam. Viņa vadībā augstskola kļuva par universitāti – paplašinājās un sāka ārvalstu studentu uzņemšanu.

Kā raksta intervijas autors Pēteris Apinis, "šī ir tikai pirmā daļa sarunai ar Jāni Vētru – par studiju gadiem, par darbu Traumatoloģijas un ortopēdijas institūtā, kur viņš ātri kļuva par galvenā ārsta vietnieku un uzbūvēja slimnīcas jauno korpusu. Stāsts par ievērojamiem pedagogiem – Arsēniju Aukumu, Ausmu Bērziņu, Ainu Dālmani, Vladislavu Korzānu, Ilmāru Lazovski, Viktoru Kalnbērzu, Haraldu Jansonu un citiem. Par Studentu zinātnisko biedrību, kuru Jānis Vētra vadīja studiju gados, un pētījumiem, ko veica. Par anatomikumu, kura telpās notiek intervija, kur šobrīd Jānis Vētra strādā par profesoru. Saruna par medicīnas studijām Latvijā. [..]

Drīzumā būs pieejama arī intervijas otrā daļa – par Jāņa Vētras darbu rektora amatā un to, kā sapnis par universitāti izauga par Saeimas balsojumu – no Latvijas Medicīnas akadēmijas izveidot Rīgas Stradiņa universitāti."

Video stāsti tapuši, pateicoties ilggadējam Latvijas Ārstu biedrības prezidentam Pēterim Apinim, kurš veido akadēmiskas sarunas ar ievērojamiem RSU absolventiem un docētājiem. Sarunas atbalsta RSU Absolventu asociācija.

Missing content item.