Starptautiskā sadarbība

16. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Konfūcija centrā viesojās Šanhajas Putuo rajona administrācijas delegācija ar priekšsēdētāja vietnieci Dzjinu Jinu priekšgalā. Viesi tikās ar RSU vadību un pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas.

Delegācijas sastāvā bija rajona izglītības biroja vadītājs Faņs Jigans (Fan Yigang), sporta administrācijas vadītāja Dzjana Jina (Jiang Ying), Sarkanā Krusta rajona nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Jujs Veiguo (Yu Weiguo), Garīgās kultūras biroja direktora vietniece Fu Guiju (Fu Guiyu), Šicjuaņa apakšrajona vadītājs Suns Dzjaņs (Song Jian).

Viesus uzrunāja RSU mācību prorektore Tatjana Koķe. Viņa teica, ka pirmo reizi uzņem ārzemju delegāciju jaunajā amatā un viņa vairākkārt esot apmeklējusi Ķīnas Tautas Republiku, kur ievērojusi, ka cilvēki rūpējas par savu veselību un ievēro veselīgu dzīvesveidu, piem., tur gandrīz katrā pagalmā uzstādīti publiskie trenažieri.

Profesore T. Koķe uzsvēra, ka RSU ir ieinteresēta studentu un mācībspēku pieredzes apmaiņas braucienos uz Šanhaju medicīnas, t. sk. Ķīnas tradicionālās medicīnas, un sociālo zinātņu jomā.

Viesi demonstrēja taidzjicjuaņ vingrinājumus, stāstīja par jiņ un jan koncepciju Ķīnas medicīnā un ar lielu interesi aplūkoja RSU muzeja pastāvīgo ekspozīciju K korpusā.