Intervijas
Liepājas filiāle

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāle ir vienīgā izglītības iestāde Kurzemē, kur var apgūt 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību veselības aprūpē. Kā atzīst Liepājas filiāles direktore Dita Role, kura to vada kopš vasaras, viens no aktuālākajiem izaicinājumiem filiāles darbā ir līdzsvarot reģiona vajadzības ar RSU misiju un stratēģiju.

dita_role-intervija.jpg

Kāda ir jūsu iepriekšējā darba pieredze?

Mana iepriekšējā pieredze pārsvarā ir saistīta ar darbu vispārējās izglītības jomā, lai gan pēc Rīgas 5. medicīnas skolas absolvēšanas neilgu laiku strādāju arī par medmāsu. Esmu strādājusi par skolotāju, direktora vietnieci, astoņus gadus biju skolas direktore. Paralēli tiešajiem darba pienākumiem vadīju arī Izglītības komisiju pašvaldībā, septiņus gadus esmu bijusi izglītības eksperte Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Liela daļa brīvā laika tika pavadīta, vadot nevalstisko organizāciju, kuras mērķis bija mūžizglītības nodrošināšana pašvaldībā, kā arī dažāda veida izglītības projektu realizēšana. Zināma pieredze veidojusies, izstrādājot un realizējot profesionālās tālākizglītības programmas. Katrs no minētajiem posmiem deva iespēju apgūt jaunas zināšanas, iedziļināties dažādos jautājumos un gūt plašāku profesionālo redzesloku, kas mani rosināja piedalīties konkursā uz Liepājas filiāles direktores amatu.

Kā noritējuši pirmie mēneši jaunajā amatā?

Ļoti aktīvi – bija iepazīšanās ar filiāles darbiniekiem, studentiem, daudz tikšanos ar kolēģiem no RSU, ar Liepājas domes speciālistiem un veselības aprūpes iestāžu vadītājiem par sadarbības iespējām, filiāles attīstības plāniem, tās vietu RSU un Kurzemes reģionā. Paralēli plāniem par jaunām izglītības programmām, ko varētu piedāvāt Liepājā, noritēja intensīvs darbs ar budžeta plānošanu. Vēl viens aktuāls jautājums ir Liepājas filiāles 70 gadu jubileja, kuru plānojam atzīmēt nākamgad. Visbeidzot, tā kā filiālē pašlaik notiek rekonstrukcija – tiek labiekārtotas mācību telpas –, studiju process norit divās ēkās, kas ierobežo ierasto ritmu, tāpēc visi ļoti gaidām remonta beigas, kad varēs atsākties normāls mācību process un visi – studenti un pasniedzēji – būsim vienuviet.

Kas būtu jādara, lai piesaistītu arvien vairāk studentu RSU Liepājas filiālei?

Ikviens nevar būt mediķis, to zinām mēs visi. Jautājums – kā absolventu pārliecināt, ka medicīna ir perspektīva joma, kas nemitīgi attīstās un piedāvā aizvien jaunus izaicinājumus. Savukārt mūsu uzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu studiju procesu un pievilcīgu vidi materiāli tehniskā nodrošinājuma ziņā, kā arī augsti kvalificētus pasniedzējus. Jāmeklē arī risinājumi studentu atbiruma mazināšanai, jo pēc uzņemšanas nākamais izaicinājums ir šos studentus noturēt.

Kāda ir Liepājas filiāles nozīme Kurzemes reģiona attīstībā?

Mēs esam vienīgā izglītības iestāde Kurzemē, kur var iegūt izglītību veselības aprūpē, tādēļ, plānojot filiāles darbību, ir svarīgi sabalansēt Liepājas un visa reģiona vajadzības ar RSU misiju un stratēģiju. Plašāku tālākizglītības iespēju piedāvājums tepat Liepājā ir virziens, kurā šīs vajadzības sakrīt. Vairāki veselības aprūpes iestāžu vadītāji un personāla speciālisti atzīmē, ka labprāt izmantotu tālākizglītības pakalpojumus šeit pat Liepājā, kas, protams, visādā veidā būtu ekonomiskāk. Domājam arī par Atvērtās universitātes iespēju piedāvāšanu filiālē.

Cik studentu studē filiālē, un cik aktīvi viņi iesaistās studiju vides uzlabošanā?

Pašlaik Liepājas filiālē studē 189 studenti, aktīvākie no viņiem iesaistījušies Pašpārvaldes aktivitātēs. Tikko ievēlējām jaunu prezidenti Baibu Bikši, kas sevi parādījusi kā aktīvu un atbildīgu studenti. Šogad esam tikušies jau vairākās reizes, kad plānojām Sporta dienas aktivitātes, potenciālo studentu rekrutēšanas pasākumus, kā arī aktivitātes šim studiju gadam. Pašpārvaldes pārstāvji piedalās arī RSU Liepājas filiāles padomes sēdēs.