17. un 18. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātē notiks divu ievērojamu antropologu atvērtās lekcijas par valsts un radniecības mijiedarbību.

• 17. oktobrī plkst. 11.15 ar stāstījumu Valsts, radniecība un aprūpe antropoloģiskā skatījumā (State, Kinship, Care: An Anthropological Perspective) uzstāsies Vīnes Universitātes profesore Tatjana Tēlena (Tatjana Thelen). Savā lekcijā viņa analizēs ciešo saikni starp valsti, radniecību un aprūpi, parādot, kā ne tikai valsts ietekmē radniecību, bet arī radniecība veido politiskās struktūras. Uzstāšanās notiks Dzirciema ielā 16, G-201. telpā.

Plašāka informācija par profesores Tatjanas Tēlenas lekciju

• Savukārt 18. oktobrī plkst. 9.30 notiks Berlīnes Brīvās universitātes vecākā lektora Tomasa Citelmana (Thomas Zitelmann) atvērtā lekcija Valstiskums, politika, radniecība: Etiopijas pētnieka skats uz antropoloģijas tradīciju, tendenču un modes gadsimtu (Statehood, Politics and Kinship: An Ethiopianist Perspective on a Long Century of Traditions, Trends and Fashions in Anthropology). Šajā lekcijā viņš vēsturiskā skatījumā stāstīs par to, kā sociālās antropoloģijas pētnieki gadsimta garumā tvēruši un tver radniecības, politikas un valsts veidošanās krustpunktu. Uzstāšanās notiks Dzirciema ielā 16, B-203. telpā.

Plašāka informācija par Tomasa Citelmana lekciju

Abas lekcijas norisināsies angļu valodā.

Lekcijas notiks LZP finansētā projekta RELATE.LV un Baltijas Antropoloģijas doktorantūras (Baltic Anthropology Graduate School) ietvaros. Tās organizē RSU maģistra studiju programmas Sociālā antropoloģija mācībspēki.

Lai iegūtu plašāku informāciju, jautājiet RSU Komunikācijas studiju katedras pasn. Ievai Puzo: ieva[pnkts]puzoatrsu[pnkts]lv (ieva[dot]puzo[at]rsu[dot]lv), antropologiatrsu[pnkts]lv (antropologi[at]rsu[dot]lv).