Aula
Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība

No 27. līdz 30. augustam Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiek Eiropas Zobārstu izglītības asociācijas (Association for Dental Education in Europe, ADEE) konference, kuru organizē Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas fakultāte, asociācijas dalībniece kopš 2001. gada. Konferences galvenais temats ir Jaunākās tendences zobārstniecības izglītībā.

adee_logo.pngKonferencē tiks pārrunāti būtiskākie un aktuālākie ar zobārstniecības izglītību saistītie jautājumi Eiropā, piemēram, virtuālās apmācības loma un sasaiste ar apmācību uz pacientiem.

Kā īpaši viesi konferencē uzstāsies gan pasaulē zināmi līderi ar zobārstniecību saistītos jautājumos – Portugāles Zobārstu asociācijas prezidents un bijušais Eiropas Zobārstu padomes prezidents Orlando Monteiro da Silva (Orlando Monteiro da Silva), Drēzdenes Tehniskās universitātes klīnikas Ortodontijas departamenta direktors Vinfrīds Harzerss (Winfried Harzers), Oslo Universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāns Pāls Barkvols (Paal Barkvol), Trumses Universitātes (Norvēģija) profesors Haralds Eriksens (Harald M. Eriksen), Kentuki Universitātes (ASV) bērnu zobārstniecības un profesionālās ētikas profesors Deivids Nešs (David A. Nash), gan RSU profesore Vija Sīle, gan Leipcigas Maksa Planka Evolucionārās antropoloģijas pētnieks Martins Surbeks (Martin Surbeck) ar lekciju Ko mēs varam mācīties, pētot mūsu tuvākos radiniekus – šimpanzes un bonobos, gan Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis ar lekciju Anatomijas loma mākslas attīstībā.

Plānots, ka konferencē piedalīsies aptuveni 500 zobārstniecības izglītības pārstāvju un organizētāju – akadēmiskais personāls (dekāni, zobārstniecības studiju programmu un skolu vadītāji u. c.), Eiropas Zobārstniecības studentu asociācijas (European Dental Students’ Association, EDSA) pārstāvji. Līdzdalību konferencē ņems arī 55 Eiropas augstskolu zobārstniecības fakultāšu dekāni, piemēram, no Lielbritānijas, Vācijas, Skandināvijas. Konferences lielākais dalībnieku skaits būs no Eiropas, taču piedalīsies pārstāvji arī no ASV un citām pasaules valstīm, pārstāvot visus kontinentus.

„Esmu gandarīts par Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvju pārliecību un lielo atbalstu tik augsta pasākuma organizēšanā, kas lika asociācijas valdei pieņemt lēmumu, konferenci rīkot tieši RSU. Universitāte spēja piedāvāt gan izcilas norišu telpas, gan ir apliecinājusi sevi kā integrētu veselības aprūpes sistēmā valstiskā mērogā, veidojot ciešu saikni starp izglītību un veselību,” norāda ADEE prezidents Demiens Volmzlijs (Damien Walmsley).

„Rīgas Stradiņa universitāte, iegūstot tiesības organizēt šo nozīmīgo Eiropas Zobārstu izglītības asociācijas konferenci, ir pierādījusi sevi kā augstskolu, kas iet kopsolī ar jaunākajām tendencēm Eiropas zobārstu izglītībā,” uzsver konferences organizēšanas komitejas prezidente RSU profesore Ilze Akota.

Līdztekus konferencei tiks organizēta medicīnas iekārtu un izglītības palīgmateriālu izstāde RSU centrālās ēkas (Dzirciema ielā 16) foajē, kurā piedalīsies arī zobārstniecības iekārtu, instrumentu un materiālu ražotāji un izplatītāji.

Konferencē notiks diskusijas par plašu jautājumu loku – par universitāšu pieredzi studiju programmu attīstībā, modernām zināšanu vērtēšanas metodēm, progresīvām mācību metodēm un aparatūru, ētiku un komunikāciju, psiholoģisko šķēršļu pārvarēšanu un pretestību jauninājumiem.

Pirmā ADEE konference notika Francijā 1975. gadā, un šādas tikšanās ir notikušas dažādās Eiropas valstīs, taču pirmo reizi tā tiek rīkota Baltijas valstīs.

ADEE.org