Pētniecība
Ziņas

21. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātniskais pulciņš apmeklēs Tartu Universitāti, kur notiks ikgadējā Baltijas pulciņu kopsēde.

kopsede_gynobst_2016.jpg

Kopumā izbraukuma sēdē piedalīsies četru Baltijas universitāšu pārstāvji no Viļņas Universitātes, Lietuvas Veselības zinātņu universitātes, Tartu Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes. Izbraukuma sēdē piedalīsies 32 studenti ar interesi ginekoloģijā un dzemdniecībā, kā arī četri docētāji no RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras. Mūsu universitāti ar sagatavotiem referātiem pārstāvēs Medicīnas fakultātes sestā kursa studentes Anna Kornete un Jeļizaveta Murzina, kuru ziņojumi būs par komplicētas iegurņa iekaisuma slimības gaitu, kā arī jauniešu seksuālo veselību un izglītību (skat. kopsēdes programmu apakšā).

RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības pulciņa vadītāja Elizabete Pumpure atzīst, ka šīs kopsēdes ir lieliska iespēja iepazīties ar topošajiem kolēģiem Baltijas valstīs, kas veicina plašāka mēroga studentu zinātniskas darbības attīstību, kā arī apzināt atšķirīgo un kopīgo gan izglītības saturā, gan veselības aprūpē, un tādā veidā iedvesmoties un pilnveidoties.

Baltijas valstu Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātnisko pulciņu apvienoto sēžu pirmsākumi meklējami 2015. gada pavasarī, kad pēc Rīgas Stradiņa universitātes un Lietuvas Veselības zinātnņu universitātes iniciatīvas šāds pasākums tika organizēts Kauņā.

Pērn šī pasākuma organizēšanu uzņēmās Rīgas Stradiņa universitātes studentu pulciņš; konferenci kopumā apmeklēja aptuveni 80 studentu no Kauņas, Tartu un Rīgas. Konferencē savstarpēji komunicējot radās ideja studentiem apvienoties arī zinātnisko darbu izstrādē, īpaši gadījumos, kad mazas populācijas dēļ vienā valstī nav iespējams iegūt pietiekamu skaitu datu statistiskai analīzei. Patlaban sadarbībā ar studentēm no Kauņas rit embolizācijas iespēju un nepieciešamības izvērtēšana dažādu ginekoloģisku patoloģiju gadījumā.

Rakstu sagatavoja RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātniskais pulciņš.