Darbiniekiem
Sports

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sporta klubs ik gadu aicina visus veselīga dzīvesveida atbalstītājus pievienoties universitātes maratona kustībai un kopā skriet vienā no Lattelecom Rīgas maratona distancēm zem RSU vārda! Turklāt nebūt nav jāsāk ar augstāko latiņu – 41 km, vispirms var pārbaudīt savu varēšanu mazākajā distancē, kas ir sešus kilometrus gara.

Kā zināms, RSU Sporta klubs ikvienam RSU pārstāvim, vai tas būtu students, profesors vai universitātes vadības pārstāvis, piedāvā segt pusi no maratona dalības maksas.

Prieks par sasniegto un kopības izjūta

Ikviens, kurš regulāri savu veselību un sportisko formu uztur, skrienot svaigā gaisā, zina, ka skrējēji ir kā tāda draudzīga komūna – gandrīz ikviens, kurš skrienot satiek citu skrējēju, sveicina viņu ar rokas mājienu. Tieši kopības izjūta, kas rodas, trenējoties un piedaloties sacensībās, ir viens no pamudinājumiem, lai sāktu un turpinātu piedalīties maratona kustībā. Arī Lattelecom Rīgas maratons ik gadu vieno vairākus tūkstošus skriešanas profesionāļu un entuziastu, ļaujot baudīt Rīgas skatus no skrējēja redzespunkta.

Kad ieskrien finišā, ir gandarījuma sajūta par sasniegto mērķi un iespēja par šo prieku dalīties ar draugiem un ģimeni. Medaļa, ko pēc skrējiena saņem ikviens dalībnieks, vēl ilgi atgādina par savu gribasspēku un varēšanu.

rsu_piedalas_rigas_maratona-011.jpg

Dekāne ar maratona pieredzi

Viena no aktīvākajām maratonu skrējējām docētājām ir RSU Rehabilitācijas fakultātes dekāne asociētā profesore Signe Tomsone, kura ir atzinusi, ka skriešana ir viņas dzīves neatņemama sastāvdaļa: "Ņemot vērā manu pieredzi airēšanā, bez sportošanas es nevaru dzīvot. Man ļoti patīk kustības ārā, svaigā gaisā – garākas pastaigas, pārgājieni un skriešana. Regulāri skrienu kādus piecus gadus un vislabāk jūtos pusmaratona distancē. Esmu noskrējusi arī divus maratonus, bet man tas ir liels izaicinājums fiziskajām spējām, tam ir saprātīgi jāsagatavojas. Domāju, ka varbūt rudenī atkal varētu saņemties maratonam."

Sāc ar mazumiņu un vēlāk izaicini sevi Brazīlijas džungļos

RSU studenti nebūt neatpaliek no docētājiem. Atcerēsimies kaut vai Almu Vītolu – pirmo latvieti, kas piedalījās pasaule grūtākajā maratonā Brazīlijas džungļos. Viņa joprojām turpina aktīvi sportot un plāno jaunus skrējienus arī 2018. gadā. "Savulaik mana mammas māsa bija noskrējusi maratonu. Es arī gribēju uzlabot savu fizisko sagatavotību. Kaut gan visu laiku esmu bijusi aktīva, nopietni neko nedarīju. Mēs noskrējām kopā ar mammas māsu vienu treniņu, un tā lieta aizgāja," intervijā atzīst Alma, piebilstot, ka kopumā skrien sešus gadus, bet garos gabalus skrien kādus četrus gadus.

rsu_piedalas_rigas_maratona-006.jpg

Mīlestība sportot pāraug profesionālajā sportā un sevis pārvarēšanā

Arī viena no labākajām Latvijas garo distanču skrējējām Anita Kažemāka, kura pērn absolvēja RSU maģistra studiju programmu Uzturzinātne, intervijā RSU mājaslapai atceras, ka savas sporta gaitas sākusi 1. klasē soļošanas disciplīnā. "Man vienkārši ļoti patika sportot, ne vecāki, ne skolotāji nelika to darīt. Kad saņēmu pirmo kausu un medaļu, man tas likās kaut kas tik īpašs un vērtīgs, ka gribējās cīnīties vēl. Kad no sava mazā novada tiku uz lielākām sacensībām Latvijas mērogā vai vēl tālāk pasaulē, kur varēju cīnīties ar labākajiem sportistiem, tad noķēru tās foršās sajūtas, endorfīnus, kas radīja vēlmi palikt sportā. Es nodarbojos ar individuālo sporta veidu – tā ir cīņa tikai ar sevi, un man patīk sevi pārvarēt, apjaust savu spēju robežas un tās nemitīgi paplašināt."

Ārvalstu studenti – aktīvi gan studijās, gan sportā

Ik gadu Lattelecom Rīgas maratonā RSU pārstāv vairāki simti studentu un darbinieku, vēlreiz apliecinot, ka RSU ir veselīga dzīvesveida atbalstītājs. Aktīvi skrējēji vienmēr bijuši arī universitātes ārvalstu studenti. Te būtu īpaši jāpiemin Jāko Nieminens (Jaakko Nieminen), kurš 2016. gadā Lattelecom Rīgas maratonā ieņēma 6. vietu 21 km distancē, bet 2017. gadā izcīnīja godpilno 2. vietu 10 km distancē.

Lielais ceļš ir mazo soļu summa

Ikviens skrējējs, kas sasniedzis augstus mērķus, to sācis, nospraužot īsas distances. Gluži kā dzīvē – gribi sasniegt augstus mērķus, sāc ar maziem solīšiem; lielo mērķi sadali mazos un ej uz savu sapni. Un galvenais, ko katrs skrējējs atgādina, – nepārslogo sevi un skrien ar prieku!

Ja gribi sevi pierādīt kopīgā pavasara skrējienā kādā no Lattelecom Rīgas maratona distancēm, nekas vēl nav nokavēts!PieSAKIES LĪDZ 20. FEBRUĀRIM!

Esi viens no lielās RSU maratona komandas dalībniekiem!

Maratona_pieteiksanas_2018.jpg