Pārlekt uz galveno saturu

Farmakoloģija un farmakoterapija

Studiju kursa apraksts

Kursa apraksta statuss:Apstiprināts
Kursa apraksta versija:2.00
Kursa apraksta apstiprināšanas datums:25.03.2022 15:47:06
Par studiju kursu
Kursa kods:FF_021LKI līmenis:7. līmenis
Kredītpunkti:1.00ECTS:1.50
Zinātnes nozare:Farmācija; Farmaceitiskā farmakoloģijaMērķauditorija:Farmācija
Studiju kursa vadītājs
Kursa vadītājs:Baiba Mauriņa
Studiju kursa īstenotājs
Struktūrvienība:Farmācijas fakultāte
Struktūrvienības vadītājs:
Kontaktinformācija:Rīga, Dzirciema iela 16, ffatrsu[pnkts]lv, +371 67409129
Studiju kursa plānojums
Pilns laiks - 1. semestris
Lekcijas (skaits)0Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)0Kopā lekciju kontaktstundas0
Nodarbības (skaits)0Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)0Kopā nodarbību kontaktstundas0
Kopā kontaktstundas0
Nepilns laiks - 1. semestris
Lekcijas (skaits)0Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)0Kopā lekciju kontaktstundas0
Nodarbības (skaits)0Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)0Kopā nodarbību kontaktstundas0
Kopā kontaktstundas0
Studiju kursa apraksts
Priekšzināšanas:
Sekmīgi apgūti studiju kursi Farmaceitiskā farmakoloģija, Farmakoterapija farmaceita praksē, Sociālā farmācija un farmaceitiskā aprūpe, Valsts prakse.
Mērķis:
Valsts pārbaudījuma Farmakoloģijā un farmakoterapijā mērķis ir nodrošināt farmaceita kvalifikācijas iegūšanai nepieciešamās zināšanas, prasmes un kompetenci.
Vērtēšana
Patstāvīgais darbs:
Patstāvīgi iepazīties ar VP programmu un patstāvīgi atkārtot studiju kursos Farmaceitiskā farmakoloģija, Farmakoterapija farmaceita praksē, Sociālā farmācija un farmaceitiskā aprūpe apgūto atbilstoši VP programmas prasībām. VP ietver daudzatbilžu testu - 85 jautājumus farmakoloģijā ar vienu pareizu atbildi un 15 dažādas grūtības pakāpes situāciju uzdevumus farmakoterapijā. Studējošajiem pareizi, skaidri un nepārprotami jāizskaidro zāļu darbības mehānisms, lietošana, metabolisms, blakusparādības.
Vērtēšanas kritēriji:
VP vērtē Valsts pārbaudījumu komisija. Valsts pārbaudījumā ir 85 jautājumi farmakoloģijas testā un 15 farmakoterapijas situācijas, dažādas grūtības pakāpes (5 situācijas, kur iespējams iegūt 3 punktus par katru situāciju, 5 situācijas kur iespējams iegūt 2 punktus par katru situāciju, 5 situācijas, kur iespējams iegūt 1 punktu par katru situāciju). Par farmakoloģijas daļu iespējams saņemt 85 punktus, farmakoloģijas testa atbilžu vērtējums: pareiza atbilde - 1.0 punkts, nepareiza atbilde – 0 punktu. Vērtējuma amplitūda par vienu situāciju uzdevumu ir “0–1” punkti; pareiza atbilde – 1.0 punkts, nepietiekoša (nepilnīga) atbilde – 0.5 punkti, atbilde ir nepareiza vai atbildes nav – 0 punktu. Par farmakoterapijas situācijām – maksimāli iespējams saņemt 30 punktus. Farmakoloģijas un farmakoterapijas daļās iegūtie punkti tiek skaitīti kopā – maksimāli iespējams iegūt 115 punktus, kas ir vienlīdzīgi 100% un atbilstīgi Studiju reglamentam tiek ar vērtēti ar atzīmi, kas ir Valsts pārbaudījuma rezultējošais vērtējums. Nesekmīga vērtējuma gadījumā Valsts pārbaudījumu studējošajam ir tiesības atkārtoti kārtot ne ātrāk kā nākošajā valsts pārbaudījumu sesijā.
Gala pārbaudījums (pilna laika studijas):Valsts pārbaudījums
Gala pārbaudījums (nepilna laika studijas):Valsts pārbaudījums
Studiju rezultāti
Zināšanas:Spēs pareizi, skaidri un nepārprotami izskaidrot zāļu iedarbību, lietošanu, metabolismu, blakusparādības, sniegt atbildes par jautājumiem, kas saistīti ar zālēm, gan veselības aprūpes profesionāļiem, gan nespeciālistiem, kombinējot un konkrētās situācijās pielietojot studiju programmas kursu pamatzināšanas, ievērojot, ka prioritātes ir pacientu drošība un labklājība.
Prasmes:Spēs patstāvīgi analizēt sarežģītas situācijas un pieņemt lēmumus, sniedzot un organizējot farmaceitisko aprūpi, regulāri analizējot savas darbības pašvērtējumu. Pratīs izmantot profesionālās farmaceitiskās informācijas avotus un, interpretējot un novērtējot zinātniskos datus zāļu lietošanas jomā, sniegt uz pierādījumiem balstītu informāciju par zālēm un zāļu racionālu un drošu lietošanu.
Kompetences:Spēs veicināt farmaceitiskās aprūpes attīstību. Savas kompetences ietvaros spēs veikt veselīga dzīves veida un slimību profilakses popularizēšanu, īpašu uzmanību pievēršot iedzīvotāju riska grupām; būt par veselības aprūpes komandas pilntiesīgu locekli un uz abpusējas cieņas principiem sadarboties ar citiem veselības aprūpes speciālistiem.
Bibliogrāfija
Nr.Atsauce
Obligātā literatūra
1VP programma/program