Izgudrojums attiecas uz veterinārmedicīnu un biotehnoloģiju nozari.

Intelektuālā īpašuma tiesību objekti

LV15071 B. Kompozīcija subklīniska mastīta ārstēšanai govīm / Jevgeņijs Jermolajevs, Lilija Peškova, Gundega Gulbe, Vaira Saulīte, Simona Doniņa, Anda Valdovska. Īpašnieks: Rīgas Stradiņa universitāte. Patenta publ.datums 20.02.2016.; Pieteikuma nr. P-15-67. Pieteikuma datums 14.07.2015.

Aktualitāte

Mastīts jeb tesmeņa iekaisums ir visbiezāk sastopamā slimība piena liellopu ganāmpulkos un ir galvenais iemesls ekonomiskajiem zaudējumiem piena ražošanā visā pasaulē. Tradicionāli mastīta ārstēšanā izmanto antibiotikas, kas ne vienmēr ir efektīvas, turklāt bioloģiskās lauksaimniecības apstākļos antibiotiku izmantošana produktīvo dzīvnieku ārstēšanā ir ļoti ierobežota un saistīta īpašniekam ar papildus zaudējumiem.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieku grupa ir izstrādājusi dabīgas izcelsmes komponentus saturošu kompozīciju subklīniska mastīta ārstēšanai govīm. Kompozīcija satur pienskābi, lizocīmu un dabīgos glikopeptīdus, kas iegūti no pienskābajām baktērijām.

Izstrādes posmu apraksts un rezultāti
  • Eksperimentālie pētījumi in vitro
  • Eksperimentālie pētījumi in vivo
  • Atlasīti un izpētīti jaunās kompozīcijas komponenti un to savstarpējā attiecība