Reta ir tā reize, kad mēs – ārsti – varam pievērsties medicīnai, nevis slimībām. Šī konference, kuru rīko Rīgas Stradiņa universitāte kopā ar sadarbības partneriem, ir tā retā reize, un veltīsim to sev!

Konference ir par aktuāliem dzīves kvalitātes saglabāšanas un uzlabošanas, estētisku un fizisku vēlmju īstenošanas un vēlamu fizioloģisku iespēju paildzināšanas jautājumiem, kurus risina profesionālā medicīna, tostarp estētiskās medicīnas un sporta ārsti, stomatologi, neirofiziologi, fizioterapeiti, dietologi, farmaceiti un citi mediķi.

Konferencē akcentēsim, informēsim un apspriedīsim, kā labi izskatīties un justies pašiem, lai varētu un gribētu strādāt ilgi un ražīgi. Informēsim par invazīviem paņēmieniem izskata uzlabošanai un šo iespēju izmantošanu gadu garumā. Pārrunāsim kā aktivizēt ķermeņa dabiskās iespējas un nodrošināt vēlmes; ēst vai neēst un kā vērtēt uztura bagātinātājus; vingrot vai dejot; implantēt vai nē; kā trenēt smadzenes. Uzzināsim kādas ir vecuma priekšrocības. To visu stāstīs un rādīs RSU profesori un praktiķi ar bagātīgu pieredzi.

Iegūtās zināšanas ļaus mums un mūsu pacientiem saglabāt vai koriģēt pašiem savu ārējo veidolu, uzturēt možu prātu un vingru ķermeni tā, lai katra vēlmes sakristu ar individuālām iespējām.

Programma
8.00–9.00Reģistrācija
9.00–9.10Atklāšana
Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors, LZA akadēmiķis A. Pētersons
9.10–9.20Ievads
Prof. Ludmila Vīksna
9.20–9.45Vecuma priekšrocības un šķēršļi akadēmiskajā vidē
Prof. Tatjana Koķe
9.45–10.10Aktīvas vecumdienas un funkcionēšanas spēju uzturēšana
Asoc. prof. Signe Tomsone
10.10–10.35Ēst vai neēst – kas senioriem svarīgāk?
Asoc. prof. Laila Meija
10.35–11.00Ādas estētika: hormonālās izmaiņas dinamikā, dzīvi pieredzējušo cilvēku ādas kopšanas principi
Asoc. prof. Jānis Ķīsis
11.00–11.25Estētiskās medicīnas piedāvājums. Sejas estētika Latvijas Plastikas ķirurgu asociācijas prezidents
Dr. med. Jānis Ģīlis
11.25–12.00Fiziski vingrinājumi senioru veselībai un darbaspējām. Grupas priekšnesumi
Asoc. prof. Voldemārs Arnis
12.00–12.30Pārtraukums
12.30–13.15Lāzeri un citas minimāli invazīvas procedūras estētiskajā medicīnā cilvēka vecuma kontekstā
Latvijas Estētiskās Lāzerķirurģijas asociācijas prezidents, ārsts Valdis Ģīlis
13.15–13.40Mūsdienīga zobu aizvietošana mūža garumā
Asoc. prof. Ģirts Šalms
13.40–14.05Skaistums un farmācija, tai skaitā vitamīni un uztura bagātinātāji
Asoc. prof. Dace Bandere
14.05–14.30Seksuālā veselība gadu griezumā
Prof. Gunta Lazdāne
14.30–14.55Smadzeņu mūžīgā jaunība
Asoc. prof. Zanda Priede
14.55–15.20Akūtu infekciju norises īpatnības senioriem
Prof. Ludmila Vīksna
15.20–16.00Diskusijas. Jautājumi un atbildes

ierobežotā dalībnieku skaita dēļ reģistrācija konferencei ir slēgta.Aicinām iesūtīt jūs interesējošos jautājumus pa e-pastu kristine[pnkts]seinovskaatrsu[pnkts]lv apspriešanai un diskusijai, kuru vadīs pieredzējuši nozares speciālisti.

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 943 Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība par dalību konferencē tiek piešķirti tālākizglītības kredītpunkti.

Sertifikāti tiks izsniegti tikai konferences dienā.