Katru gadu Pasaules Veselības organizācija oktobrī atzīmē Psihiskās veselības dienu. Šogad tā ir veltīta sabiedriski ļoti nozīmīgai, starpdisciplinārai tēmai Fokusā – pašnāvību prevencija (Focus on suicide prevention).

Gandrīz 800 000 cilvēku ik gadu mirst pašnāvībā, kas ir viens cilvēks 40 sekunžu laikā. Pasaules kontekstā Latvija joprojām ir to trīs valstu vidū, kur ir augstākais pašnāvību skaits: katru dienu no dzīves pēc savas gribas aiziet viens cilvēks. Pašnāvības ir globāla parādība un tās notiek visu laiku. Efektīvu un uz pierādījumiem balstītu intervenci var īstenot vispārējās populācijas un individuālā līmenī, lai novērstu pašnāvības un to mēģinājumus. Dati liecina, ka paveikto pašnāvību attiecība pret pašnāvību mēģinājumiem ir vismaz 1:20.

Lai aktualizētu šo nozīmīgo tēmu un mūsu iespējas palīdzēt, RSU Medicīnas fakultātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedra sadarbībā ar Latvijas Psihiatru asociāciju 18. oktobrī RSU aulā organizē konferenci Suicīdu riska mazināšana – būtiska problēma un iespējamie risinājumi Latvijā.

Konferencē uzstāsies pasaulē pazīstamais eksperts šajā jomā prof. Deivids Šīhens (David V. Sheehan), Distinguished University Health Professor Emeritus, Medical College, University of South Florida, Distinguished Life Fellow, American Psychiatric Association. Konferences atklāšanā uzrunu teiks Latvijas Republikas veselības ministre Ilzes Viņķele.

Konferenci aicināti apmeklēt visi psihiskās veselības aprūpes jomā iesaistītie speciālisti, RSU studenti, rezidenti un citi interesenti.

Programma

Dalībnieki

Norises vieta

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: