Struktūrvienība: RSU Liepājas filiāle
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīna; Anestezioloģija un reanimatoloģija

Veidot izpratni par medicīniskās palīdzības (turpmāk tekstā - NMP) sniegšanā, NMP nodrošināšanā ārkārtas medicīniskās situācijās un civilā aizsardzībā. Veidot izpratni par iespējamām katastrofām un to veidiem, pasākumiem katastrofu situācijās un medicīnisko palīdzību, definēt ārējās vides ekstremālo faktoru iedarbību uz patofizioloģiskajiem mehānismiem, klīniskajām izpausmēm.

Anatomijā un funkcionālajā fizioloģijā, iekšķīgajās un ķirurģiskajās slimībās, traumatoloģijā, farmakoloģijā.

Studenti studiju kursa apguves rezultātā pratīs aprakstīt, kā tiek nodrošināta NMP ārkārtas medicīniskās situācijās un toksikoloģijā. Aprakstīs darbību pie iespējamām katastrofām.

Studiju kursa apguves rezultātā students spēs novērtēt situāciju un pielietot NMP terapijas principus dažādu akūtu situāciju gadījumā notikuma vietā, transportēšanas laikā un stacionārā.

Studenti izprot un novērtē NMP un katastrofu medicīnas sistēmu vienotību veselības aprūpes sistēmā; piedalās NMP pasākumu veikšanā ārkārtas un katastrofu situāciju gadījumos, sniedz psihosociālo atbalstu katastrofā cietušajiem.

Plānošanas periods:2020. gada rudens semestris
Ārstnieciskā masāža3Pirmais līmenisObligātsAleksejs Safonovs