Kursa vadītājs:Valentīna Beļavska
Mērķauditorija:Vecmāšu zinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Veselības aprūpe

Sniegt teorētiskās zināšanas seksuālās un reproduktīvās veselības un ģimenes plānošanas jautājumos, kā arī veicināt praktisko iemaņu apguvi seksuālās un reproduktīvās veselības un ģimenes plānošanas problēmu risināšanā.

Fizioloģijā, anatomijā, farmakoloģijā, psiholoģijā.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūst pamatzināšanas par seksuālās un reproduktīvās veselības jēdzieniem, pamatprincipiem, juridiskiem aspektiem, problemātiku, ģimenes plānošanas un kontracepcijas metodes izvēles principiem, indikācijām, kontrindikācijām un lietošanu.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs:
• sniegt rekomendācijas par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem dažāda vecuma un dzimuma indivīdiem;
• sniegt rekomendācijas par ģimenes plānošanas un kontracepcijas metodēm, palīdzot veikt izvēli, atbilstoši indivīda vajadzībām;
• izglītot sabiedrības locekļus par seksuālās un reproduktīvās veselības, kā arī ģimenes plānošanas un kontracepcijas jautājumiem.

Studiju kursa apguves rezultātā students spēs:
• izvērtēt seksuālās un reproduktīvās veselības nozīmi indivīda dzīvē;
• objektīvi izvērtēt ģimenes plānošanas un kontracepcijas metodes lietošanas atbilstību konkrētam indivīdam;
• izvērtēt seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanas, saglabāšanas un uzturēšanas nepieciešamību.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.