Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 22. novembrī notika praktiskā konference Supervīzija un tās kvalitātes nozīme profesionālajā attīstībā, kas tika organizēta sadarbībā ar Latvijas Supervizoru apvienību Nordplus programmas projektā.

Konferencē tika uzsvērts, ka supervīzija ir nozīmīgs resurss pakalpojumu sniegšanas efektivitātes un kvalitātes paaugstināšanā visdažādākajās profesionālās darbības jomās, vienlaikus aktualizējot jautājumus par supervizoru izglītības procesa atbilstību profesijas standartam un starptautiskām vadlīnijām, sertifikāciju un turpmāku supervīzijas pakalpojuma kvalitātes nodrošināšanu.

Latvijā ir aizsākusies straujāka supervīzijas sistēmas attīstība, ko nosaka gan darba devēju pieprasījums, gan arī šogad RSU uzsāktā profesionālu supervizoru sagatavošana maģistra studiju programmā, gan supervizoru sertifikācijas process.

Konferencē no dažādiem aspektiem tika aplūkots supervīzijas process, esošā situācija supervīzijas pakalpojumu nodrošināšanā un nozares attīstības perspektīva, akcentējot kvalitatīvas, Latvijas un starptautiskajiem standartiem un vadlīnijām atbilstošas izglītības nozīmi.

Konferences dalībnieki uzzināja par Eiropas aktualitātēm supervīzijas kvalitātes nodrošināšanā, RSU īstenoto supervizoru izglītības programmu, pārrunāja jautājumus par supervīzijas efektīvu izmantošanu profesionālajā izaugsmē individuālā, komandas un organizācijas līmenī. Notika arī diskusija par supervīzijas ieviešanu un kvalitātes jautājumiem, tai skaitā – apgūstot ES struktūrfondu resursus.

Konferencē ar ziņojumiem piedalījās un meistarklases vadīja pieredzējuši supervīzijas profesionāļi: RSU asoc. prof. Kristīne Mārtinsone, Inese Stankus-Viša, Evija Apine, Ilze Dreifelde, kas pārstāv arī RSU mācībspēkus, kā arī Betija Putniņa. Valsts pārvaldi pārstāvēja Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta direktora vietniece Ilze Skrodele-Dubrovska.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 70 visdažādāko profesiju pārstāvji – psihologi, pedagogi, sociālie darbinieki un pašvaldību darbinieki, veselības aprūpē un valsts pārvaldes iestādēs nodarbinātie, kā arī uzņēmēji.

Supervīzija ir mērķtiecīgi organizēts konsultatīvais un izglītojošais atbalsts, ko profesionālajā kontekstā saņem indivīds, grupa vai organizācija (supervizējamais) ar mērķi pilnveidot profesionālo kompetenci un profesionālās darbības kvalitāti. Supervizors strādā valsts, pašvaldību institūcijās, nevalstiskajās organizācijās un uzņēmumos. Supervīzijas mērķis ir nodrošināt mācīšanos un atbalstu profesionālās darbības procesā, veicinot profesionāļa izaugsmi un labu, kvalitatīvu darbības praksi.

Supervizoru sagatavošana sākusies tikai šogad, RSU izveidojot maģistra studiju programmu Supervīzija, kurā studijas jau sākuši pirmie studenti.

Konference par supervīziju tika organizēta Nordplus programmas projektā Supervision training program and toolkit, NPAD-2013/10014 (Supervīzijas izglītības programma un metodiskais materiāls).