Attīstība
Darbiniekiem

Arvien plašāk attīstās reģionālo ārstniecības iestāžu un RSU sadarbība rezidentu apmācībā. To 20. aprīlī atzina gan RSU vadība un Veselības ministrijas pārstāvji, gan vairāk nekā 20 ārstniecības iestāžu vadītāji, kas bija ieradušies uz Tālākizglītības fakultātes organizēto kopīgo sanāksmi. Noslēgumā reģionālo ārstniecības iestāžu pārstāvji iepazīstināja Medicīnas fakultātes pēdējo kursu studentus – topošos rezidentus – ar būtiskāko reģionālo ārstniecības iestāžu piedāvājumā par vakancēm un sadzīvi.

RSU ir noslēgusi līgumus ar 20 reģionālajām ārstniecības iestādēm un četrām pašvaldībām (Daugavpils, Ventspils, Jēkabpils un Madona) par rezidentu apmācību. Tas ir panākts nepilna pusotra gada laikā. RSU ir ieviesusi brīvo darbavietu platformu, kurā var redzēt, kādi ārsti trūkst reģionālajās ārstniecības iestādēs. RSU pārstāvji ir tikušies ar reģionālo ārstniecības iestāžu pārstāvjiem, lai apzinātu to vajadzības un iespējas, kas tālāk tiek piedāvātas rezidentiem, tādējādi raisot viņu interesi par apmācībām un darbu ārpus Rīgas. Pašlaik reģionālās ārstniecības iestādes kopumā piedāvā 417 brīvās vakances dažādu jomu rezidentiem un ārstiem. Līgumā starp Veselības ministriju un RSU ir paredzēts, ka 24,5 % rezidentu iespēju robežās tiek piesaistīti reģionālajām ārstniecības iestādēm. Līdz šim no 642 RSU rezidentiem 90 ir piesaistīti reģionālajām ārstniecības iestādēm, kas ir vērtējams kā ļoti pozitīvs rādītājs.

tiksanas-regionalas-slimnicas-rezidentura00.jpg

Tikšanās laikā, kas pēdējā gada laikā notiek jau trešo reizi, RSU vadība izteica pateicību reģionālajām ārstniecības iestādēm par sadarbību un iepazīstināja reģionālo ārstniecības iestāžu pārstāvju ar Veselības ministrijas priekšlikumu par budžeta vietu sadalījumu rezidentūrā, kā arī informēja par uzlabojumiem, kas veikti sadarbībā ar reģionālajām ārstniecības iestādēm rezidentu apmācībā.

RSU pārstāvēja mācību prorektore Tatjana Koķe, attīstības prorektors Toms Baumanis, Tālākizglītības fakultātes dekāne Ilze Grope un Medicīnas fakultātes dekāns Guntis Bahs. Savukārt Veselības ministriju – valsts sekretāra vietniece stratēģiskās plānošanas un resursu vadības jautājumos Egita Pole. Pēc oficiālajām prezentācijām reģionālo ārstniecības iestāžu pārstāvji tikās ar vairāk nekā 70 Medicīnas fakultātes pēdējo kursu studentiem.

Kopumā rezidentu interese par rezidentūru ārpus Rīgas tikai pieaug, kā arī pieaug pašu reģionālo ārstniecības iestāžu interese sadarboties ar RSU.

Par šo tikšanos skatieties LTV Panorāma sižetu  šeit un lasiet laikraksta Diena publikāciju šeit