Darbiniekiem
RSU vēsture

27. martā mūžībā devies bijušais RSU docents un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs Izidors Sjakste.

Viņš dzimis Ludzas apriņķa Nirzas pagasta Sjakstu ciemā. Mācījies Raipoles pamatskolā un Ludzas vidusskolā. Pēc Rīgas Medicīnas institūta (tagad – RSU) absolvēšanas 1954. gadā bijis aspirants, vēlāk sācis strādāt par asistentu. 1961. gadā aizstāvējis medicīnas zinātņu kandidāta disertāciju.

izidors_sjakste_melnbalts.jpg

Sākot no 1965. gada, Rīgas Medicīnas institūta docents, bet no 1963. gada līdz 1978. gadam bijis institūta mācību prorektors, līdztekus tam strādājis Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģijas klīnikā.

Pētniecisko darbu veltījis kuņģa ķirurģijai un citām problēmām. Turpat pussimts zinātnisko un populārzinātnisko publikāciju autors vai līdzautors.

Docents bija ļoti iemīļots un cienīts ķirurgs un pedagogs. Kolēģi viņu atceras kā mierīgu, pozitīvu un ļoti labsirdīgu cilvēku un mācībspēku, kurš bija punktuāls, disciplinēts un ar augstu atbildības izjūtu.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, piederīgajiem, draugiem un bijušajiem kolēģiem.

Izvadīšana 6. aprīlī plkst. 12 Pokrova kapos.