Preses relīzes

Šā gada vasaras uzņemšanā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina studētgribētājus pieteikties ap 60 studiju programmās latviešu un angļu valodās. Elektronisks pieteikums pamatstudiju programmām reģistrējams līdz  24. jūlijam, bet maģistrantūrā līdz 13. jūlijam. Savukārt topošie doktoranti pieteikumus studijām var iesniegt no 5. jūlija līdz 11. augustam.

Interesenti, kurus saista sociālās zinātnes, pamatstudiju līmenī latviešu valodā var apgūt tiesību zinātni, starptautisko mārketingu un reklāmu, biznesu un ekonomiku, fotogrāfiju, multimediju komunikāciju, psiholoģiju, sabiedriskās attiecības un žurnālistiku, savukārt maģistra līmenī – starptautisko biznesu un tiesības, starptautiskās attiecības un diplomātiju, starptautiskā mārketinga un biznesa vadību, ekonomisko drošību, tiesību zinātni, sociālo antropoloģiju, komunikāciju un mediju studijas, stratēģisko un sabiedrisko attiecību vadību un veselības komunikāciju.

Studētgribētājiem, kurus interesē medicīnas un veselības aprūpes studiju virziens, šovasar pamatstudiju līmenī pieejamas studiju programmas medicīnā, zobārstniecībā, zobu higiēnā, farmācijā, fizioterapijā, audiologopēdijā, ergoterapijā, ortozēšanā protezēšanā, māszinībās, ārstnieciskajā masāžā, veselības sporta un fitnesa vadībā, sociālajā darbā; tāpat būs iespējams kļūt par vecmāti, ārsta palīgu, veselības sporta speciālistu un uztura speciālistu. Tikmēr maģistra līmenī apgūstama biomedicīna, rūpnieciskā farmācija, rehabilitācija, mākslas terapija, māszinības, veselības psiholoģija, sociālais darbs, sabiedrības veselība, uzturzinātne un veselības vadība.

Starp programmām, kuras RSU īsteno angļu valodā, sevi arvien skaļāk piesaka sociālās zinātnes, kur izvēlas studēt ne vien ārvalstu, bet arī Latvijas jaunieši. Biznesa virzienu var apgūt pamatstudiju programmā Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība, bet diplomātiju – maģistra studiju programmā Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, kā arī Krievijas un Eirāzijas studijas. Atvērta arī jauna maģistrantūras programma angļu valodā Biostatistika – joma, kas aptver ar dzīvām būtnēm saistītu datu analīzi un kur pieprasījums pēc konkurētspējīgiem profesionāļiem kļūst arvien lielāks. Angliski RSU iegūstams maģistra grāds arī studiju programmā Veselības vadība.

Studētgribētājiem šovasar pieejamas 776 valsts budžeta vietas. Papildus, lai motivētu akadēmiski vai sportiski spējīgus studentus, kā arī atbalstītu studentus sociāli pamatotas nepieciešamības gadījumā, RSU piedāvā dažādus atvieglojumus mācību maksai: uzņemšanas studiju maksas atlaidi, izcilo studentu studiju maksas atlaidi, RSU darbinieku studiju maksas atlaidi, ģimenes studiju maksas atlaidi, sporta izcilības studiju maksas atlaidi, RSU absolventu studiju maksas atlaidi un citas, par kurām plašāk var uzzināt gan ar Studentu servisa kolēģu palīdzību, gan mājaslapā Studiju maksas atlaides.

Lai pieteiktos studijām, interesenti aicināti reģistrēties RSU uzņemšanas sistēmā. Arī šogad visu uzņemšanas procesu topošie studenti varēs veikt attālināti, piesakoties studijām ar latvija.lv autorizācijas starpniecību, bet līgumu slēgt, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Aicinām studentus plaši izmantot iespēju visu uzņemšanas procesu kārtot elektroniski, vienlaikus atgādinot, ka drošs elektroniskais paraksts iegūstams nedēļas laikā, piesakoties www.eparaksts.lv.

Plašāka informācija par studiju programmu saturu un uzņemšanas prasībām ir pieejama RSU mājaslapā www.rsu.lv/studiju-iespejas/uznemsana.

Video formātā ieskats RSU sociālajās zinātnēs gūstams šeit: https://youtu.be/tZ0H1j8h_VA, bet medicīnas un veselības aprūpes programmās šeit: https://youtu.be/Hc6QZn5V2bA.

Papildu informācijai