Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība

4. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Konfūcija centru apmeklēja Ķīnas Tautas Republikas Valsts padomes Eirāzijas attīstības pētniecības centra direktora vietniece Li Šaodzje, Ķīnas Sociālo zinātņu akadēmijas (CASS) pētnieks prof. Džu Sjaožuns un CASS pētniece Džao Hueižuna.

kiniesi-vizite-konfucija-centrs02-rsu.jpg

RSU Konfūcija centra vadītāja Una Bērziņa-Čerenkova un Ķīnas projektu koordinatore Čeņa Hunmeja sniedza viesiem ieskatu Latvijas politiskajā, ekonomiskajā, sociālajā situācijā, prezentēja Rīgas Stradiņa universitātes darbības un pētniecības virzienus un iepazīstināja ar RSU Konfūcija centra sadarbības projektiem un sadarbības formāta 16+1 pasākumu norises gaitu. 16+1 ir Ķīnas iniciatīva, kuras būtība ir aktivizēt sadarbību ar 11 Eiropas Savienības dalībvalstīm un piecām Balkānu valstīm investīciju, transporta, finanšu, zinātnes, izglītības un kultūras jomā.

2016. gadā Latvijai uzticēts organizēt svarīgākos Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta pasākumus – piekto valdību vadītāju sanāksmi, biznesa forumu, nacionālo koordinatoru sanāksmi, domnīcu konferenci un pirmo 16+1 transporta ministru sanāksmi.

RSU Konfūcija centra uzdevums ir Ķīnas kultūras un valodas popularizēšana akadēmiskā līmenī, valodu kursu un apmaiņas programmu organizēšana, kā arī dalība Latvijas un Ķīnas kopīgo zinātnisko projektu izstrādāšanā.