Attīstība

Rīgas Stradiņa universitāte parakstījusi līgumu ar SIA Velve par studentu pilsētiņas būvniecību Dārza ielā 5. Jaunajā ēkā, kurai būs trīs stāvi un viens pazemes stāvs, iecerēti 135 studentu dienesta viesnīcas numuriņi, no kuriem divi būs piemēroti cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā.

studentu_pilsetina-rsu.jpg

Ēkā plānotas arī telpas studentu atpūtai un mācībām. Teritorijā un ēkas pazemes stāvā atradīsies autostāvvieta un speciāla novietne velosipēdiem.

ligums-rsu-velve01-rsu.jpg

Foto no kreisās: RSU zinātņu prorektore Iveta Ozolanta, RSU rektors Jānis Gardovskis un SIA "Velve" valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis: "Rīgas Stradiņa universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģija paredz attīstīt studiju vidi atbilstoši pieaugošajam studējošo skaitam no visas pasaules, it sevišķi no attīstītākajām Rietumeiropas valstīm, no kurām RSU ir 95 % ārvalstu studentu. Esam gandarīti, ka sākam jaunu posmu universitātes attīstībā, kas paredz studentu pilsētiņas celtniecību. Papildu ērtību un kvalitatīvu studiju vides izveide gan vietējiem, gan ārvalstu studentiem ļaus attīstīt RSU studiju un pētniecības kapacitāti, nodrošinot modernu studiju, sadzīves un atpūtas vidi."

ligums-rsu-velve02-rsu.jpg

SIA Velve tika izraudzīta atklātā konkursā starp pieciem pretendentiem kā saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums. SIA Velve veiks ēkas Dārza ielā 5 būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu par kopējo summu 4 548 074,60 eiro, neskaitot PVN. RSU līgums ar SIA Velve tika parakstīts 2015. gada 6. novembrī. Darbu izpildi plānots pabeigt līdz 2017. gada 18. augustam, ieskaitot būves nodošanu ekspluatācijā. Jaunās ēkas izveide tiek segta no RSU pašu pelnītajiem līdzekļiem.