Atzinība
Pētniecība

14. novembrī AS Grindeks fonds Zinātnes un izglītības atbalstam sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju godināja ievērojamākos Latvijas zinātniekus. Godalgu Zelta pūce par izcilu sniegumu zinātnē saņēma Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes asociētā profesore, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja Maija Dambrova.

"Vislielāko atzinību vēlos izteikt Maijai Dambrovai par izcilo veikumu zinātnē un nozīmīgo ieguldījumu Latvijas farmācijas attīstībā. Ar savu pašaizliedzību un mērķtiecību viņa ir piemērs ikvienam, it sevišķi tiem, kas vēl tikai izšķirsies pievērsties zinātniskajai darbībai," norāda fonda Zinātnes un izglītības atbalstam valdes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

M. Dambrovas zinātnisko interešu sfēra saistīta ar enerģijas metabolisma pētījumiem. Pašlaik viņas vadībā, sadarbojoties ar Grindeks, notiek jauna, oriģināla kardioprotektora farmakoloģiskā izpēte.