Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem
Studentiem

Skolēnu vidū populārajam Jauno mediķu akadēmijas (JMA) projektam šogad pieteikšanās sāksies pirmdien, 18. septembrī, plkst. 8.30. Ņemot vērā aizvadīto gadu pieredzi, tiek prognozēts, ka vidusskolēnu grupa, kura visa mācību gada garumā iepazīs mediķa un veselības aprūpes speciālistu profesiju, tiks nokomplektēta pāris stundu laikā. Šogad darbu turpinās arī pērn veiksmīgi aizsāktais JMA reģionālais projekts, kuru maijā absolvēja vairāk nekā 50 skolēnu no dažādām Valmieras vidusskolām.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes rīkotais nodarbību cikls aizvadīto trīs gadu laikā Rīgā un kopš pērnā gada arī Valmierā kopskaitā pulcējis vairāk nekā 450 Latvijas vidusskolēnu, kuriem gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbībās sniegta iespēja pārliecināties, vai medicīna un veselības aprūpe būs viņiem piemērotākais karjeras aicinājums. Nodarbībās jaunieši gūst ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās, ne tikai paplašinot savas zināšanas, bet arī iepazīstot RSU mācībspēkus un ārstus, kā arī modernās RSU studiju bāzes – Medicīnas izglītību tehnoloģiju centru un leģendāro anatomikumu.

JMA_rsu_nodarbiba_traumatologija-lead.jpg

Jaunajā JMA sezonā tās dalībniekiem būs ne tikai jāpiedalās lekcijās un nodarbībās, bet arī jāizstrādā populārzinātniskais raksts par kādu veselības aprūpes aktualitāti. Raksta izstrādē dalībniekiem palīdzēs JMA docētāji un RSU vecāko kursu studenti. Tāpat dalībniekiem būs iespēja apmeklēt studentu zinātnisko pulciņu sēdes, kas ļaus iepazīt studentu pētniecisko darbību un izstrādāt rakstu. JMA noslēgumā raksti tiks apkopoti, un labākie no tiem tiks publicēti RSU studentu populārzinātniskajā žurnālā Semper Anticus. Labāko rakstu autori saņems arī iespēju apmeklēt RSU starptautisko studentu zinātnisko konferenci.

Kā liecina aizvadīto gadu lekciju cikli, aptuveni 70 % no jauniešiem, kuri apmeklē JMA, iestājas RSU. Iepriekšējo gadu nodarbībās piedalījušies jaunieši no visas Latvijas, mērojot ceļu arī no Liepājas, Balviem, Daugavpils, Rēzeknes, Rūjienas u. c.

Šogad JMA savu darbību Rīgā sāks 7. oktobrī, bet Valmierā – divas nedēļas vēlāk. Rīgā nodarbības notiek divreiz mēnesī sestdienās, bet JMA reģionālajā filiālē, kas bāzējas Valmieras Valsts ģimnāzijā, – reizi mēnesī darbadienu vakaros. Sekmīgi apmeklēta nodarbību cikla noslēgumā jaunieši iegūst sertifikātu.

Lai kļūtu par JMA dalībnieku nodarbībām Rīgā, 11. un 12. klases skolēniem jāaizpilda pieteikuma anketa, kas būs pieejama RSU mājaslapā 18. septembrī, sākot no plkst. 8.30, kā arī jāsedz reģistrācijas maksa (20 EUR). Savukārt tiem, kuri gribēs apmeklēt Valmieras JMA, pieteikšanās sāksies 2. oktobrī plkst. 8.30 RSU mājaslapā.

Vairāk par JMA šeit.