Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

No 19. līdz 21. oktobrim Valparaiso (Čīlē) norisinājās prestižā 6. Starptautiskā karioloģijas sanāksme (Sixth International Cariology Meeting), kurā RSU Zobārstniecības fakultātes Zobu terapijas un mutes veselības katedras asoc. prof. Serhio Urive (Serhio Uribe) uzstājās kā galvenais runātājs, referējot par kariesu, kas ir viens no biežāk sastopamajiem zobu bojājumu veidiem visā pasaulē.

Pēc četru gadu pārtraukuma konference norisinājās hibrīdformātā. Virtuālās sanāksmes notika 19. un 20. oktobrī, savukārt 21. oktobrī Valparaiso Kultūras parkā tika organizēta spraiga klātienes tikšanās. Šī diena tika pavadīta, atjaunojot sakarus un daloties zināšanās ar kolēģiem karioloģijas jomā.

6. Starptautisko karioloģijas sanāksmi rīkoja Valparaiso Universitātes Zobārstniecības fakultāte, Čīles Karioloģijas akadēmija un Zobārstniecības un medicīnas zinātņu pētniecības centrs. Tajā piedalījās vairāk nekā 160 dalībnieku, tostarp no tik attālām valstīm kā Somija. Konferenci apmeklēja eksperti no Vācijas, Latvijas, Apvienotās Karalistes un ASV. 

Sanāksmē bija bagātīga lekciju programma ar atpazīstamu ekspertu piedalīšanos. Prof. Falks Švendike (Falk Schwendicke) no Šaritē Universitātes slimnīcas Berlīnē, prof. Nikola Inisa (Nicola Innes) no Kārdifas Universitātes, prof. Migels Munjozs (Miguel Muñoz) no Valparaiso Universitātes, prof. Rosio Kinjonesa (Rocio Quiñonez) un prof. Apoena Ribeiru (Apoena Ribeiro) no Ziemeļkarolīnas Universitātes Čapelhilā sniedza padziļinātu ieskatu karioloģijas jomā.

Pasākuma prestižu cēla arī galvenie runātāji, tostarp profesors Leo Tjēderhane (Leo Tjäderhane) no Helsinku Universitātes un profesors Alonso Karasko Labra (Alonso Carrasco Labra) no Pensilvānijas Universitātes.

Īpaši jāizceļ RSU Zobārstniecības fakultātes asoc. prof. Serhio Uribes uzstāšanās. Viņš klātesošos iepazīstināja ar revolucionāriem sasniegumiem mākslīgā intelekta izmantošanā kariesa noteikšanā un prognozēšanā, tādējādi apliecinot savu kā vadošā pētnieka ieguldījumu šajā jomā.

"Būtiski, lai tādos pasākumos kā šī karioloģijas sanāksme tiktu izcelti jaunākie pētniecības sasniegumi zobu kariesa diagnostikā, prognozēšanā un ārstēšanā. Tā joprojām ir visizplatītākā patoloģija, kas skar vairāk nekā četrus miljardus cilvēku visā pasaulē. Arī statistika Latvijā ir satraucoša: aptuveni 72 % 12 gadu vecu bērnu ir zobu kariess. Turklāt pasaulē tas ir galvenais hospitalizācijas iemesls bērniem līdz piecu gadu vecumam. Tomēr viss nav tik slikti.

Assoc. Prof. Sergio Uribe

Iekļaujot mākslīgo intelektu diagnostikā, mazākus bojājumus iespējams konstatēt agrāk. Šādas inovācijas apvienojumā ar progresīvām ārstēšanas metodēm ir ļoti noderīgas, lai samazinātu zobu kariesa smaguma pakāpi.

Kā piemēru varu minēt sudraba diamīna fluorīdu, ko Latvijā pašlaik ievieš RSU Zobu terapijas un mutes veselības katedra, un tas jau šeit kļūst populārs. Mūsu uzdevums ir izplatīt šīs zināšanas, lai nodrošinātu, ka mēs ne tikai risinām šo problēmu, bet arī aktīvi strādājam pie tās izskaušanas," atzīmēja S. Uribe.

Konferences tīmekļa vietne