RSU Darba drošības un vides veselības institūts organizē informatīvu semināru „Darba aizsardzības ekonomiskais izdevīgums. Vai ieguldījumi darba aizsardzībā atmaksājas?”

Semināra mērķis

Ieguldījumi darba aizsardzībā tradicionāli tiek uztverti kā neizbēgamas uzņēmējdarbības izmaksas, jeb kā kārtējais valdības uzliktais „administratīvais slogs” uzņēmumam. Tomēr pēdējo 10-15 gadu laikā visā pasaulē un arī ES valstīs arvien vairāk runā par investīcijām darba aizsardzībā kā ekonomiski pamatotu soli, jo šo prasību neievērošana izmaksā ļoti dārgi – pētījumi liecina, ka šī iemesla dēļ ES valstis gadā zaudē vidēji no 2,6% līdz 3,8% no nacionālā kopprodukta. Nepiemērotas darba vides dēļ ES valstīs katru gadu notiek ne mazāk kā 4,5 miljoni nelaimes gadījumu (radot 145 miljonus zaudētu darba dienu), savukārt veselības traucējumu dēļ tiek kavētas vēl 350 miljoni darba dienu.

Tas rada milzīgus zaudējumus gan tieši uzņēmumiem, gan valstīm kopumā – līdz ar to, darba aizsardzības prasību ievērošana un investīcijas uzņēmumam var būt ļoti izdevīgas – gan samazinot nelaimes gadījumu un slimības lapu radītās izmaksas, gan arī uzlabojot darba produktivitāti.

Tieši tas pats notiek arī Latvijas uzņēmumos – elementāru prasību neievērošanas dēļ katru gadu tiek zaudēti miljoniem latu. Šī semināra mērķis ir informēt finanšu un apdrošināšanas institūciju speciālistus, kā arī citus interesentus par to, kā darba aizsardzība var būt ekonomiski izdevīga un kāpēc bankai finansējot vai apdrošinātajam apdrošinot kādu uzņēmumu, būtu jāinteresējas ne tikai par finanšu rādītājiem, bet arī DARBA AIZSARDZĪBU.

Mērķauditorija

Finansu institūciju (banku, investīciju fondu u.c.) pārstāvji, apdrošināšanas sabiedrību pārstāvji (aktuāri u.c.), apdrošināšanas brokeru pārstāvji, valsts pārvaldes darbinieki, finansu konsultanti, uzņēmumu vadītāji, darba aizsardzības kompetento institūciju personāls u.c. interesenti.

Semināra norises laiks un vieta

2010.gada 9.decembrī – no plkst. 13.00.-16.30.

Rīgas Stradiņa universitāte, Senāta zāle, Dzirciema iela 16, Rīga

Tālrunis pieteikumiem un informācijai: 67409139, 26354163

Sertifikāts

Par dalību seminārā tiek izsniegts RSU DDVVI sertifikāts (4 izglītības stundas).

Dalības maksa

Dalība seminārā ir BEZMAKSAS. Semināra dalībniekiem tiks nodrošināti semināra materiāli un kafijas pauze.

Programma

Laiks

Tēma

Lektors

12.30.-13.00.

Reģistrācija

13.00.-13.30.

Ievads un semināra atklāšana.
Darba aizsardzības (DA) radītie ekonomiskie zaudējumi valstij un uzņēmējdarbībai, to aprēķināšanas metodes (cost benefit ratio, return on investment u.c.) un piemēri.
Kāpēc finansētājiem un apdrošinātājiem būtu jāinteresējas par uzņēmumu darba aizsardzības situāciju – svarīgākie drošības un produktivitātes apsvērumi. Paaugstinātas bīstamības nozares pēc nelaimes gadījumu un veselības traucējumu skaita.

Ievads un semināra atklāšana.

Darba aizsardzības aspekti.

Ivars Vanadziņš, Dr.med.,

13.30.-14.40.

Nelaimes gadījumu izmaksas uzņēmējiem – teorija un piemēri.
Slimības lapu un kavētā darba laika izmaksas uzņēmējiem – teorija un piemēri.
Darba aizsardzības ietekme uz produktivitāti – faktori, kas to ietekmē un tās ietekme uz uzņēmējdarbību.

Drošības uzturēšana darba vietās – galvenās problēmas un riski.

Ivars Vanadziņš, Dr.med.,

14.40.-15.00.

Kafijas pauze

15.00.-16.00.

Svarīgākie DA aspekti, kuri jāņem vērā finansējot vai apdrošinot uzņēmumus: DA sistēma, darba aprīkojums un tā uzturēšana, ugunsdrošība, sprādzienbīstamība, ķīmiskie, fizikālie, bioloģiski, ergonomiskie, psihoemocionālie u.c. riska faktori. Gatavības nodrošināšana ārkārtas situācijām un ārkārtas situāciju izmaksas.

Svarīgākie darba aizsardzības indikatori vērtējot uzņēmumu pirms tā finansēšanas un/vai apdrošināšanas!

Henrijs Priedīte,
PSI „Darba medicīna” SIA,

16.00.-16.20.

Ergonomiskās situācijas uzlabošana un kontrole saistībā ar uzņēmuma kvalitātes vadību – veiksmīga biznesa pamats!

Henrijs Kaļķis, g.Sc.soc.,RSU Eiropas studiju fakultāte, Latvijas Ergonomikas biedrība

16.10.-16.30.

Jautājumi un diskusijas.