Atbalsts dabaszinātnēs un veselības aprūpē studējošiem maģistrantiem Rīgas Stradiņa universitātē (I kārta)

Projekta/līguma nr.
2009/0145/1DP/1.1.2.1.1/09/IPIA/VIAA/007
Projekta finansējums
541 545,01 EUR, tai skaitā 460 311,84 EUR ESF finansējums un 81 233,17 EUR valsts budžeta līdzfinansējums
Projekta vadītājs
Ieva Cipruse
Projekta īstenošana
10.08.2009. - 30.06.2013.

Sekmēt dabaszinātņu un veselības aprūpes jomu attīstību Latvijā, veicinot uz zinātnisko pētniecību orientētu speciālistu apmācību, un sagatavot augsti kvalificētus speciālistus šajās jomās

Apraksts

Projekta aktivitātes

• Konkursa rīkošana un pretendentu atlase
  • Stipendijas piešķiršana

Projekta mērķgrupa ir pilna laika studenti, kuri studē valsts budžeta finansētajās vai maksas vietās šādās maģistra studiju programmās

• Biomedicīna
  • Klīniskā farmācija
  • Fizioterapija
  • Māszinības
  • Uzturzinātne
  • Sabiedrības veselība
  • Mākslas terapija
Projekta rezultāti

Maģistra darbi

1. Andersone Laura
    "Gulošu pacientu personīgākās higiēnas nodrošināšanas izpēte klīnikā un dokumentu izstrāde"; Anšmite Gunta, "Drāmas terapija Parkinsona slimības pacientiem depresijas simptomu mazināšanai"
  2. Aitullina Aleksandra
    "Sedācija un pretsāpju terapija pacientiem ar akūto pankreatītu, kas tika hospitalizēti Rīgas Austrumu slimnīcas un Tartu universitātes slimnīcas intensīvas aprūpes vienībās (IAV)"
  3. Ābele Anita
    "Drāmas terapija geriatriskajiem pacientiem ar depresīvu reakciju"
  4. Balode Aija
    "Augšanas faktoru īpatnības vienpusējas lūpas un alveolārā izauguma šķeltnes deguna plastikas materiālā"
  5. Baumane-Auza Dita
    "Mākslas terapija grūtniecēm depresijas un trauksmes simptomu mazināšanai"
  6. Bebriša Lienīte
    "Trauksmes izpēte deju un kustību terapijā ar novārtā pamestiem bērniem"
  7. Bērziņa Dace
    "Mutāciju noteikšana MLH1un MSH2 gēnos HNPCC un HEC slimniekiem"
  8. Bindere Iveta
    "Perifēro vēnu kanilēšanas un aprūpes vadlīniju ievērošana māsu praksē"
  9. Boļševa Jūlija
    "Optimālā ķermeņa atbalsta virsma vēdera muskulatūras izturības vingrinājumā"
  10. Bukova-Žideļūna Aija
    "Latvijas iedzīvotāju ceļu satiksmes drošības paradumu maiņa un to ietekmējošie faktori"
  11. Bulāne Ligita
    "Inficēšanās ar akūtām zarnu infekcijām riska faktori zīdaiņiem"
  12. Ciganovska Sanita
    "MTFES" aptaujas adaptācija Latvijā un tās pielietojums vizuāli plastiskās mākslas terapijā sievietēm ar krūts vēzi"
  13. Dakse Evita
    "ZS(DDS) testa adaptācija Latvijā un tā pielietojums vizuāli plastiskās mākslas terapijā saistībā ar BDA-II pieaugušajiem ar depresiju"
  14. Dembovska Indra
    "Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma farmokoterapijas aktualitātes bērniem Latvijā"
  15. Dēliņa Inga
    "Attieksme pret abortu un tās ietekmējošie faktori reproduktīvā vecuma iedzīvotājiem Latvijā"
  16. Duhovka Jana
  17. Gaidlazda Rasa
    "Fizioterapeita profesionālās darbības aspekti un pacientu vērtējums par fizioterapijas pakalpojumiem ambulatorās ārstēšanas etapā"
  18. Gaile Zinta
    "Izgulējumu riska vērtēšana pēc Bradena un Nortona skalām sociālās aprūpes iestādē"
  19. Garnaka Rita
    "Drāmas terapija Parkinsona slimības pacientiem trauksmes simptomu mazināšanai"
  20. Geidmane Dace
    "Deju un kustību terapija bērnu ar bronhiālo astmu mātēm vecāku stresa mazināšanai"
  21. Glāzere Liene
    "Aerbo darba spēju un dozētas fiziskās slodzes ietekmes novērtējums uz tām Latvijas Nacionālās operas baleta māksliniekiem"
  22. Grīnberga Daiga
    "Likumdošanas ietekme uz pasīvās smēķēšanas izplatību saistībā ar sociālekonomiskajiem faktoriem Latvijā"
  23. Gudakovska Evita
    "Starptautiskās funkcionēšanas, nespējas un veselības klasifikācijas sistēmas kategoriju kopu lietošana bērnu ar cerebrālo trieku veselības stāvokļa raksturošanai"
  24. Ignace Gita
    "Fitoestrogēni sievietes uzturā uz slimību profilaksē"
  25. Kalniete Dagnija
    "Lielo delēciju un inserciju noteikšana augstas un vidējas penetrances onkogēnos ar MLPA"
  26. Kalniņa Anda
    "Pacients ar cervikogēno vertigo: fizioterapijas rezultātus ietekmējošo faktoru izpēte"
  27. Kalviša Ilona
    "Biežāko medikamentozo blakus parādību sastopamība pacientiem ar priekšdziedzera vēzi hormonālās terapijas laikā"
  28. Kaļupniece Inese
    "Mioskeletālās disfunkcijas analīze pacientiem ar idiopātisko skoliozi: kvalitatīva vairāku gadījumu analīze"
  29. Karjagina Viktorija
    "Deju un kustību terapija subjektīvās sāpju sajūtas un trauksmes mazināšanai pacientiem ar hroniskām muskuloskeletālām sāpēm"
  30. Karole Kristīne
    "Agrīnās fizioterapijas efektivitāte krūts vēža pacientēm pēc mastektomijas"
  31. Karpikova Irina
    "Sporta izmantota uztura bagātinātāja atbilstība reglamentētājām prasībām un sportistu izvirzītajiem mērķiem"
  32. Kļava Ilze
    "Faktori, kas sekmē nozokomiālās infekcijas attīstību veicinot urīnpūšļa katetrizāciju un aprūpi māsas darbā
  33. Kļaviņa Solvita
    "Psihoemocionālo, diagnosticēto un subjektīvo veselības traucējumu saistības ar darba kavējumiem un nespēju veikt savus ikdienas pienākumus"
  34. Kļaviņa Lelde
    "Kardiovaskulātās slimības saistība ar riska faktoriem otrā tipa cukura diabēta pacientiem no 2005. līdz 2010.gadam"
  35. Koerna Diāna
    "Ar dzīvesveidu saistīto riska faktoru maiņa diagnosticēto hipertensijas gadījumā"
  36. Koerns Edvīns
    "Otago vingrojumu programma kritienu riska mazināšanā vecāka gadagājuma personām".
  37. Konova Šarlote
    "Latvijas iedzīvotāju augļu, dārzeņu un to sulu lietošana uzturā saistībā ar demogrāfiskiem, ģeogrāfiskiem, sociālekonomiskiem un veselības faktoriem"
  38. Kovkājeva Evija
    "Drāmas terapija pašcieņas paaugstināšanai pacientiem ar simptomātiskiem ēšanas traucējumiem"