Kursa vadītājs:Edgars Vasiļevskis
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Veselības aprūpe

Dot studentiem zināšanas par multimodālo sāpju aprūpi, izmantojot integratīvās, holistiskās un komplementārās medicīnas metodes.
Apgūt sāpju terapijas galvenos virzienus, sāpju rašanās mehānismus, diagnostiku un aprūpi no dažādu komplementārās un integratīvās medicīnas virzienu skatupunkta.

Bioloģijā, fizioloģijā un anatomijā, bioķīmijā, klīniskajās disciplīnās, farmakoloģijā, psihiatrijā, psihoterapijā.

Zināšanas par galvenajiem integratīvās medicīnas virzieniem un metodēm.
Zināšanas par galvenajiem sāpju rašanās mehānismiem integratīvās medicīnas skatījumā un sāpju pacientu sūdzībām dažādas lokalizācijas muskuloskeletālo, neiropātisko un viscerālo traucējumu gadījumos.
Informācija par jaunākajām tendencēm multimodālajā un komplementārajā sāpju terapijā.

Izmeklēt un novērtēt sāpju slimnieku sūdzības, izmantojot komplementārās medicīnas principus un vajadzības dažādu muskuloskeletālo un viscerālo slimību gadījumos.
Izveidot multimodālo sāpju terapijas plānu.
Ieteikt atbilstošāko sāpju terapijas veidu dažādos aprūpes etapos. -Izskaidrot ar sāpju cēloņiem un to ārstēšanu saistītos integratīvās pieejas jautājumus pacientam, viņa piederīgajiem un aprūpētājiem.

Students varēs piedalīties sāpju pacienta multimodālās aprūpes plānošanā dažādos etapos.
Sadarbībā ar citām ārstniecības personām varēs noteikt individuālam pacientam attiecīgu terapiju, kas balstīta uz biopsihosociālu pieeju.
Students varēs novērtēt sāpju terapijas īslaicīgos un ilgtermiņa efektus un prognostiskos uzdevumus.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.