Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Struktūrvienība: Ķirurģijas katedra
Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Kursa vadītājs: Linda Dzintare
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Bakalaura
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Medicīna; Ķirurģija

Mērķis

Klīniskā prakse ķirurģijā:
Apgūt iemaņas ķirurģisko pacientu pirmsoperācijas un pēcoperācijas aprūpē un ķirurga uzraudzībā veikt ķirurģiskas manipulācijas un asistēt ķirurģiskās operācijās. Apgūt iemaņas ķirurģisko pacientu izmeklēšanā un ārstēšanā.

Priekšzināšanas

Klīniskā prakse ķirurģijā: studiju kursi Ievads ķirurģijā, Ķirurģiskās slimības I, Ķirurģiskās slimības II.

Rezultāti

Zināšanas

Saprast un analizēt ķirurģisko pacientu klīniskās un radioloģiskās izmeklēšanas metodes. Jāzina neatliekamās palīdzības principi neatliekamu ķirurģisku un ortopēdisku situāciju gadījumos. Studentiem jāatpazīst ķirurģisko slimību simptomi un jāzina darbības algoritmi – izmeklēšanas un ārstēšanas taktika akūtu ķirurģisku situāciju gadījumos. Jāzina aseptikas un antiseptikas principi ķirurģijas nodaļā, operāciju zālē un ķirurģisku manipulāciju laikā.

Prasmes

Prakses laikā jāapgūst sekojošas iemaņas: asins un asins aizvietotāju transfūziju indikācijas un tehnika; asins grupu noteikšana un pārliešanas noteikumi; lokālās anestēzijas tehnika; slimnieku sagatavošana endoskopijām (fibrogastroskopijā, rektoskopijā) un ultrasonogrāfiskajā izmeklēšanā, jāpiedalās šo manipulāciju veikšanā; rentgenoloģiskā izmeklēšana traumu gadījumos vai slimniekiem ar akūtu vēdera dobuma patoloģiju; stinguma krampju profilakse; brūču primārā ķirurģiskā apdare; šuvju veidi; šuvju noņemšana; mīksto audu infekcijas ķirurģiska ārstēšana (abscess, flegmona, roze, pēcoperācijas infekcijas); pleiras dobuma un ascīta punkcijas tehnika; slimnieku ārstēšana pēc vēdera dobuma operācijām, barošanas īpatnības; jāiepazīstas ar slimnieku sagatavošanas īpatnībām dažādām operācijām un ārstēšanu pēcoperācijas periodā; sifona klizmas veikšana.

Kompetences

Pielietojot iegūtās zināšanas, ir jāspēj diagnosticēt ķirurģiskās slimības un veikt to diferenciāldiagnostiku, kā arī jāprot veikt ķirurģiskās manipulācijas.

Plānojums

Plānošanas periods:2020. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Medicīna10MaģistrsObligāts
Medicīna10MaģistrsObligāts
Plānošanas periods:2020. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Medicīna10MaģistrsObligāts