Pārlekt uz galveno saturu
Viedoklis
Jubilejas
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 65 gadu jubilejas Senāta svinīgajā sēdē, kas notika 18. septembrī, tika pasniegti Ministru kabineta, Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas atzinības un pateicības raksti RSU docētājiem, kā arī vadības un administrācijas pārstāvjiem.

Komunikācijas fakultātes asociētajai profesorei un Komunikācijas studiju katedras vadītājai Andai Rožukalnei tika pasniegts Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības raksts – par nozīmīgu ieguldījumu Komunikācijas fakultātes studiju programmu izveidē un attīstībā, kā arī par veiksmīgu zinātnisko darbību.

anda-rozukalne-rsu-65-lead-RSU.jpg

 No labās: izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pasniedz Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstu RSU asociētajai profesorei Andai Rožukalnei

Kuri ir nozīmīgākie darbi, ko līdz šim esat paveikusi, vairojot RSU atpazīstamību un sasniegumus?

Labākais ir bijis tas, ka man neviens nav traucējis strādāt un viss noticis tik aizraujoši, ka nav bijis iemesla neko nedarīt. Minēšu trīs galvenos darbus.

Man ir bijusi iespēja attīstīt unikālas studiju programmas. Gan esošās – Žurnālistika un Sabiedriskās attiecības, gan tādas, kādas Latvijā nav bijušas, – Multimediju komunikācija un Fotogrāfija, ko daudzi apbrīno un mēģina arī kopēt. Tas ir bijis iespējams, pateicoties kolēģiem un tam, ka viņiem te patīk strādāt. Manuprāt, es esmu piesaistījusi labākos no tiem, kuri ir pieejami Latvijā un kuri strādā katrs savā jomā dažādos komunikācijas virzienos.

Man ir bijusi iespēja nodibināt vairākus medijus – studentu radio, studentu televīziju, studentu portālu, Latvijā pirmo un vienīgo pētnieciskās žurnālistikas žurnālu, kura saturu radīja studenti.

Trešais lielais darbs ir bijis tas, ka ir bijusi iespēja piedalīties unikālos pētījumos un radīt jaunas metodes un pētījumu virzienus, kas nav bijuši Latvijā un nav arī citur pasaulē, piemēram, interneta agresivitātes indekss, ko Latvijā pētām jau vairākus gadus, par prokrieviskajiem troļļiem, krīzes komunikācijas pētījums un sabiedrības vērtību pētījums. Tie ir ļoti nozīmīgi pētījumi, kas veikti kopā ar kolēģiem.

Ko plānojat paveikt tuvākajā laikā RSU attīstības veicināšanai?

Pirmkārt, mēs esam izveidojuši multimediju un kultūras doktorantūras programmu, pašlaik notiek tās licencēšana.

Visu laiku domājam par jauniem pētījumiem. Esam iesnieguši vairākus priekšlikumus Horizon 2020, un viens no tiem jau ir apstiprināts. Tas, ko mēs gribam, un daļēji tas jau ir izdevies, taču visu laiku ir jāmin pedāļi un nevar apstāties, ka mūsu fakultātei ir jākļūst par mediju un komunikācijas pētījumu centru Latvijā. Tas nozīmē gan attīstīt savus pētījumu projektus, gan arvien vairāk aktivizēt sadarbību ar kolēģiem ārzemēs, kas brauc pie mums lasīt lekcijas un kļūst par pētījumu partneriem.

anda-rozukalne-izlaidums_komun-lead-RSU.jpg

Mērķis ir būt Eiropas līmeņa komunikācijas pētījumu tīklā, un mēs jau tur esam. Šis gads bija ļoti nozīmīgs – man bez konkursa piedāvāja pārstāvēt Latviju Eiropas Komisijas mediju plurālisma pētījumā, kas tiek veidots pirmo reizi, un pēc mēneša būs rezultāti. Ir arī tāds demokrātijas un mediju brīvības Eiropas līmeņa pētījums, kur arī es esmu uzaicināta par Latvijas koordinatori.

Gan es, gan mani kolēģi ir Latvijas Zinātnes padomes eksperti komunikācijas un kultūru, socioloģijas un antropoloģijas jomā.

Kāpēc, jūsuprāt, Rīgas Stradiņa universitāte ir labākā universitāte Latvijā?

Tāpēc, ka mums uzticas un ļauj strādāt. Tas dod to sajūtu, ka tu visu laiku attīsties, tāpēc ir prieks kaut ko darīt, kaut arī nepārtraukti ir pārslodze.