Pārlekt uz galveno saturu
Sociālais darbs
Konferences, semināri
Studentiem

No 7. līdz 10. oktobrim Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas un psihoterapijas klīnika aicina visus interesentus uz Emocionālās veselības nedēļas pasākumiem.

Emocionālā labsajūta ir cieši saistīta ar fizisko veselību. Dažādu slimību cēlonis bieži ir psihosomatisks. Dzīvošana ilūzijās, izolēšanās, atrunas un neprasme dusmoties īstajā mērā un veidā – tas viss rada hroniski emocionālu distresu ģimenē. Tie ir visbiežāk pielietotie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenēs. RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsti skaidros šo mehānismu iemeslus un izraisītās sekas.

7. oktobrī no plkst. 17 līdz 20 klīnikas telpās notiks divas lekcijas: viena – par izdegšanas sindromu, otra – par biežākiem miega traucējumiem, sapņiem, to rašanās mehānismiem un nozīmi veselības saglabāšanā. Savukārt 10. oktobrī no plkst. 10 līdz 14 paredzēta īpaša programma ģimenēm ar bērniem. Kamēr vecākiem būs iespēja piedalīties lekcijās, diskusijās un smilšu spēles paraugdemonstrējumos, bērniem notiks vingrošana, nodarbība ar terapeitisko suni, kā arī radošās darbnīcas, ko organizē Mammamuntetiem.lv Bērnu universitāte.

Pasākumi notiks RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā Rīgā, Āgenskalnā, Kapseļu ielā 23. Ieeja – bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās – pa tālruni 67625655 vai rakstot e-pastu infoatpsihosomatika[pnkts]lv. Lūgums norādīt kontaktinformāciju (telefona numurs, e-pasta adrese) un dalībnieku skaitu.

Emocionālās veselības dienas programma (sestdien, 10. oktobrī, no 10.00 līdz 14.00)

  • Profesores Dr.med. Guntas Ancānes uzruna
  • Dr. Artūra Ancāna lekcija un diskusija Biežākie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenē (ilgums – 1,5 h)
  • Dr. Artūra Miksona lekcija ar paraugdemonstrējumiem Smilšu spēles terapija bērniem un pieaugušajiem (ilgums – 1,5 h)

Programma bērniem

  • Vingrošana mundrumam un dzīvespriekam dr. Solveigas Rudmiezes vadībā(ilgums – 1 h) – iespēja gūt priekšstatu par pareizu stāju, izkustināt locītavas, pastiept saites un muskuļus, kā arī aktivizēt elpošanas sistēmu
  • Nodarbība ar samojeda šķirnes suni kanisterapijas speciālistes vadībā (ilgums – 1 h) – rotaļīgā gaisotnē bērni varēs iejusties veterinārārsta, suņu dresētāja lomā vai mācīties rūpēties par suni
  • Radošās darbnīcas sadarbībā ar Mammamuntetiem.lv Bērnu universitāti (ilgums – 1–2 h) – no krāšņajām kļavu lapām veidotas rozes, rudenīgas rotaslietas kā puišiem, tā meitenēm, hennas zīmējumi – šīs un citas fantāziju rosinošas aktivitātes bērni varēs piedzīvot radošajās darbnīcās.

Esat laipni aicināti!

pmpk-logo-15.jpg