Absolventiem
Darbiniekiem
Skolotājiem

Ar vairāk nekā 200 diskusijām, stāvizrādēm un citiem pasākumiem 20.– 21. augustā aizvadīts jau septītais sarunu festivāls LAMPA. Ekspertu kārtā tajā piedalījās ap 30 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) mācībspēku, pētnieku un studentu. Augstskolas centrālais notikums – saruna Ctrl+Alt+Del: kā būt laikmetā, kad tik viegli "izslēgt" visu, tostarp, zinātni” – pie skatuves UZZIBSNĪ un tiešsaistē pulcēja plašu interesentu loku.

lampa_2021_1a.jpgDiskusijas dalībnieki pārstāvēja visus trīs RSU sociālo zinātņu flangus – Eiropas studiju fakultāti, Juridisko fakultāti un Komunikācijas fakultāti

RSU sarunā, kurai klātienē sekoja ap 100 klausītāju, piedalījās sociālantropologs asociētais profesors Klāvs Sedlenieks, zvērinātā advokāte RSU docente un doktora studiju programmas Juridiskās zinātnes vadītāja Karina Palkova un fotogrāfs, studiju programmu Multimediju komunikācija un Fotogrāfija vadītājs Alnis Stakle. Ambiciozo uzdevumu izbalansēt sociālantropoloģisko, tiesībzinātņu un mediju telpas skatījumu uz dezinformāciju uzņēmās RSU docētāja un studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas vadītāja Elīna Vrobļevska, kurai šis jau ir otrais gads festivāla LAMPA moderatora lomā.

rsu_lampa_2021_07.jpg

rsu_lampa_2021_08.jpg

Sarunā piedalījās asoc. prof. Klāvs Sedlenieks, doc. Karina Palkova un doc. Alnis Stakle. Tās moderatore bija RSU lekt. Elīna Vrobļevska. Foto no festivāla "Lampa" arhīva

"Kopš RSU diskusijas tēmas pieteikuma šā gada pavasarī tās aktualitāte ir tikai augusi. Ne vien bēgļu, bet arī dezinformācijas plūsmas pieaugums no Lukašenko režīma puses, Covid-19 noliedzēju un vakcinācijas pretinieku aktivitātes Latvijā un citviet – šie ir tikai daži momenti, kas liek runāt ne vien par pandēmiju, bet infodēmiju,” norāda diskusijas moderatore.

lampa_2021_3.jpgDiskusija pie skatuves UZZIBSNĪ pulcēja aptuveni 100 klausītāju, taču lielākā daļa interesentu sarunai sekoja tiešraidē RSU Facebook kontā un festivāla mājaslapā

Cik unikāla pasaules vēsturē ir dezinformācija, kas "izslēdz" zinātni un samazina tās autoritāti, vai ar šo fenomenu mums būs jāsadzīvo arī turpmāk, dezinformācijas piemēri mediju telpā un zinātnisko žurnālu datubāzēs – kā tos atpazīt un ko ar tiem iesākt, likumdošana, kas attiektos uz viltus ziņu publicētājiem, zinātnieku atbildība dezinformācijas kontekstā un vēlamā rīcība, saskaroties ar to – šie un citi aspekti plašāk skatīti diskusijā, kuras ieraksts vērojams augstskolas Facebook kontā.

lampa_2021_5.jpgFestivālā kopumā noritēja vairāk nekā 200 pasākumu – sarunu, stāvizrāžu, prezentāciju, spēļu un citi

Tiešraides ieraksts