Pārlekt uz galveno saturu
Rezidentūra
Pediatrija

Trīsdesmi astoņas jauno pediatru komandas no Itālijas, Francijas, Spānijas un Latvijas pagājušajā nedēļā Latīnā netālu no Romas sacentās Trešajās Pediatrijas simulācijas spēlēs. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rezidentu komanda docētāja un bērnu intensīvās terapijas ārsta Reiņa Balmaka vadībā tajās izcīnīja 5. vietu.

RSU komandā bija astoņi rezidenti: Luīze Auziņa, Baiba Ziemele, Aleksandra Rudzāte, Anna Gūtmane, Dagnija Pētersone, Roberts Gobergs, Gunta Zvīgule-Neidere un Paula Kļaviņa.

"Šis starptautiskais konkurss ir tādas kā olimpiskās spēles ārstiem rezidentiem, kur, izmantojot simulāciju tehnoloģijas, jaunie pediatri demonstrē spēju reaģēt, prasmes un iemaņas darbā ar akūti slimiem bērniem," skaidro Reinis Balmaks, uzteicot jauno mediķu sagatavošanās darbu šim pasākumam. "Rezidentu ikdiena ir ļoti blīva – darbs slimnīcā, diennakts dežūras, pētnieciskā un pedagoģiskā noslodze augstskolā. Tas ir apbrīnojami, ka papildus visam šim jaunie ārsti atrada laiku, lai pirms starta Itālijā pieslīpētu savas zināšanas un darbu komandā."

Neskaitot pašu jauniešu sagatavošanās darbu, ceļā uz šo starptautisko konkursu liela nozīme bija atbalstam, ko komanda saņēma gan no RSU (rektora, Tālākizglītības fakultātes un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra), gan no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas. "Simulāciju tehnoloģijas mūsdienu medicīnā ir ļoti būtiskas, jo tās palīdz samazināt kļūdas, kas šajā nozarē maksā ļoti dārgi," uzsver bērnu intensīvās terapijas ārsts.

Konkursu Itālijā organizēja Romas Universitāte Sapienza. Tā mērķis ir novērtēt un pilnveidot jauno mediķu spēju sniegt palīdzību mazajiem pacientiem akūtās situācijās. Četru dienu laikā visas 38 komandas izspēlēja aptuveni 640 neatliekamās palīdzības situācijas pediatrijā, cīnoties par vietu izslēgšanas turnīrā, kurā tika vien astoņas komandas, kas pēc tam sacentās pusfinālos un finālā. Rezidentu veikumu vērtēja neatkarīga starptautiska žūrija no ASV un Kanādas, kurā bija vadošie pasaules bērnu intensīvās terapijas speciālisti. Šo sacensību uzvarētāji ieguva ceļazīmi dalībai 2020. gada Pasaules Pediatrijas simulācijas spēlēs Meksikā.

Kā atzīst organizatori, šis konkurss palīdz starptautiskā līmenī izplatīt vienotu pieeju pacientu novērtēšanai, diagnostikai un terapijai rezidentu vidū. Tas arī uzlabo un atvieglo pediatru pārrobežu sadarbību.