Absolventiem
Stipendijas

Četriem Rīgas Stradiņa universitātes studējošajiem šonedēļ tika piešķirta Pētera Avena labdarības fonda Paaudze stipendija pediatriem. Katrs stipendiāts, kas studē pamatstudiju programmā, 10 mēnešus saņems 285 eiro, savukārt rezidentūrā studējošie – tādu pašu summu 11 mēnešus.

Jau trešo gadu labākie RSU pediatrijas studenti saņem Pētera Avena labdarības fonda Paaudze stipendiju. Tās mērķis ir atbalstīt izcilāko topošo pediatru izaugsmi, kas nākotnē rūpēsies par bērnu veselību.

RSU pamatstudiju programmā studē 94 pediatrijas studenti, savukārt rezidentūrā pediatriju un pediatrijas specialitātes patlaban apgūst apmēram 60 rezidentu. Šogad RSU absolvēja 25 pamatstudiju programmas Pediatrija studenti un četri pediatrijas rezidenti.

2015./16. akdēmiskajā gadā fonda Paaudze stipendiju saņēma RSU pamatstudiju programmas studentes Dace Rezevska un Dace Sūna, kā arī rezidentes Alina Prokofjeva un Baiba Matsate-Matsone.

„Noturīga un mērķtiecīga mecenātu atsaucība un iesaiste ir devusi atbalstu Rīgas Stradiņa universitātes straujākai attīstībai pretim tās stratēģiskajam mērķim – būt vadošajai cilvēkzinātņu universitātei reģionā ar stratēģisko specializāciju medicīnā. Ieguldījums jauno pediatrijas ekspertu sagatavošanā ceļ gan Latvijas medicīnas izglītības kvalitāti tuvāk ekselencei, gan sniedz ieguldījumu bērnu veselības uzlabošanas sistēmā kopumā, padarot mūsu kopīgo nākotni gaišāku,” norāda RSU Pediatrijas katedras vadītāja profesore Dace Gardovska.

„Bērnu veselība un aizsardzība ir viens no mūsu fonda galvenajiem darbības mērķiem. Jau vairākus gadus sadarbojamies ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un atbalstam viņus vairākos projektos. Atbalstīt pediatrijā studējošos ir ļoti svarīgi – tāpat kā visus studentus, jo jebkuras nozares topošie speciālisti ir Latvijas nākotnes veidotāji. Mēs noteikti lepojamies ar Latvijas studentiem un novērtējam viņu ambīcijas un spējas,” atzīmē Pētera Avena fonda vadītājs Igors Bass.

paaudze-stipendiates-2015-00.jpg

Stipendiātes Baiba Matsate-Matsone (no kreisās), Dace Rezevska un Dace Sūna.

Stipendiju administrē RSU Absolventu asociācija.

aalogo-RSU.png