Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 22. Morfoloģisko zinātņu konferences noslēgumā, kas notika 11. maijā, Repharm pasniedza īpašo holdinga balvu zinātniski pētnieciskā darba autoram un vairākas veicināšanas balvas, atbalstot RSU studentu izaugsmi.

RSU Anatomijas un antropoloģijas institūtā, pasniedzot veicināšanas balvas 22. Morfoloģisko zinātņu konferences studentu zinātniski pētniecisko darbu autoriem, medicīnas uzņēmumu holdings noslēdz 2016./17. studiju gada sadarbības posmu ar RSU. Gandarīts par studentu zinātnisko un praktisko interešu plašumu un sadarbības kvalitāti, AS Repharm ģenerāldirektors Dins Šmits norāda: "Veselības aprūpes sakārtošanai un finansēšanai varam meklēt dažādus risinājumus un modeļus, taču neviens no tiem nebūs veiksmīgs, ja Latvijā nebūs pietiekami daudz labi izglītotu un strādāt gribošu jauno profesionāļu dažādās specialitātēs medicīnā un citās jomās. Repharm kā vienu no saviem pienesumiem Latvijas sabiedrībai saskata ieguldījumu jauno speciālistu izglītībā, ilgtermiņā atbalstot mūsu valsts izaugsmi. RSU ir lieliska jauno speciālistu kalve, tādēļ ar lielu prieku ikreiz, kad vien to varam, izmantojam sadarbības iespējas un īpaši esam gatavi atbalstīt zinošākos prātus medicīnas jomā studējošo vidū. Paldies RSU Studējošo pašpārvaldei par sadarbību un īpašs paldies Anatomijas un antropoloģijas institūta vadītājai prof. Mārai Pilmanei par līdzdarbošanās iespēju šāgada studentu konferences zinātnisko darbu atbalstam!"

Iepriekš RSU studentu zinātniskās konferences veicināšanas balvas par aktuāliem pētījumiem ārstniecībā un farmācijā studenti saņēma no holdinga Repharm uzņēmumiem Veselības centru apvienībaCentrālā laboratorija, zīmola Mēness aptieka, kā arī īpašo balvu no holdinga paspārnē izdotā ārstu žurnāla Medicus Bonus redakcijas.

Veselības centru apvienībaCentrālā laboratorija un Mēness aptieka atbalsta un iesaistās sabiedrības izglītošanā par pacienta līdzestības nozīmi slimību ārstēšanā un profilaksē. Pamatojoties uz šo tematisko ievirzi, holdinga uzņēmumi piedāvā atbalstu studentiem, kuri saviem zinātniski pētnieciskajiem darbiem izvēlēsies tēmu novērtēt pacienta līdzestības aspektus tādu slimību kā astma, hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS), hipertensija vai cukura diabēts ārstēšanā un izstrādās iespējamos priekšlikumus līdzestības uzlabošanai vai izvēlēsies novērtēt farmaceita lomu un iespējas hronisko slimību pacientu līdzestības veicināšanā un izstrādāt iespējamos priekšlikumus farmaceita, ārsta un pacienta sadarbības veicināšanai, kā arī citas saistošas tēmas. Piedāvājam vairākiem studentiem iespēju un atbalstu VCA poliklīniku un / vai aptieku vidē veikt aktivitātes empīriskai pētniecības metodei nepieciešamā informācijas materiāla iegūšanā un apkopošanā, kā arī brīvprātīgā darba iespējas pie speciālistiem. Turklāt holdinga pārstāvji viesojās RSU Atvērto durvju dienā, dodot studentiem iespēju turpmākajam darbam izvēlēties labus profesionālos piedāvājumus.

Līdzšinējā sadarbība iedibinājusi labas tradīcijas, kuru turpinājumam holdinga Repharm pārstāvji ir gatavi nākamajā studiju gadā.