Absolventiem

Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fondam, Inteliģences akadēmija norisinās jau piekto gadu. Inteliģences akadēmija sākotnēji veidota īpaši RSU studentiem, lai sniegtu zināšanas un prasmes, kas nav iekļautas universitātes studiju programmā, zināšanas, kas paplašina redzesloku un paaugstina studentu konkurētspēju. Taču Inteliģences akadēmiju apmeklē gan RSU studējošie, gan RSU/RMI/AML absolventi, gan RSU darbinieki.

Kad sāksies Inteliģences akadēmija?inteligencesakademija.png

Pirmdien, 9. novembrī, plkst. 18.00 RSU aulā sāksies pirmā Inteliģences akadēmijas Mākslas un kultūras moduļa nodarbība. Informācija par Inteliģences akadēmiju pieejama šeit.

Kas šogad paredzēts Inteliģences akadēmijas Mākslas un kultūras programmā?

Pirmdienas vakaros no plkst. 18.00 līdz 20.30 akadēmiskā studiju gada laikā paredzētas 19 nodarbības un viens līdz divi muzeju apmeklējumi.

Nodarbībās runāsim par publisko uzstāšanos – apģērbu, sevis prezentēšanu, par to, ko runāt tad, kad vairs nav ko runāt. Īpašu uzmanību pievērsīsim operas izzināšanai – apskatīsim operas pirmsākumus, analizēsim vairāku operu tēlus, viņiem piešķirtos mūzikas motīvus, libretus, komponistus un izzināsim operas sižetu morāli. Aplūkosim latviešu mākslu un mūziku Eiropas kontekstā, atklājot tās attīstības evolūciju, noskaidrojot, kad tā soļo vienā solī ar pasaules tendenci, kad atpaliek vai kad, tieši pretēji, skrien laikam pa priekšu. Protams, neiztrūkstošas Inteliģences akadēmijā ir nodarbības par etiķeti – ģērbšanās stiliem, uzvedību un galda kultūru. Uzzināsim vairāk par veselīga uztura pamatprincipiem un par diētām, kas sniedz un nesniedz vēlamo rezultātu. Šajā studiju gadā plānots apskatīt Latvijas nācijas nākotnes attīstības un izdzīvošanas perspektīvas, kā arī daudzas citas tēmas.

Inteliģences akadēmijas pirmā semestra pasniedzēji un runātāji

Publicists Otto Ozols, FranklinCovey izveidotājs un vadītājs Latvijā Mārtiņš Martinsons, RSU studiju programmas Uzturs un Uzturzinātne vadītāja Lolita Vija Neimane, mākslas zinātniece Ramona Umblija, Sinfonietta Rīga mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece, diriģents un komponists Andris Vecumnieks, kā arī citi.

Kas jādara, lai iestātos Inteliģences akadēmijā?

Visiem dalībniekiem jābūt:

1. reģistrētiem,
  2. pēc reģistrācijas jāsagaida apstiprinājuma e-pasts un pēc tam jāiemaksā vienreizējā maksa 7 EUR,
  3. apmeklējot Inteliģences akadēmiju, jānēsā organizatoru izdotā dalībnieka kartīte, ko izdala 2. vai 3. nodarbībā, un jāparakstās par katru apmeklējumu apmeklējuma lapās.

aalogo-RSU.png