5. jūnijā notika Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras rīkotā olimpiāde Cor nostrum. Tajā piedalījās 44 Medicīnas fakultātes 3. kursa studenti un trīs Ārvalstu studentu nodaļas 3. kursa studenti.

Olimpiāde Cor nostrum tiek rīkota trešo gadu, un ar to tiek turpinātas propedeitikas olimpiādes A capite ad calcem tradīcijas.

Olimpiādes rezultāti

• 1. vietas ieguvēji – Kristaps Šablinskis un Jānis Vētra
  • 2. vietu dala Irina Rudaka, Valdis Ģībietis un Jurijs Sekretarjovs
  • 3. vietā ierindojušies astoņi studenti – Elizabete Pumpure, Ance Birkmane, Paula Zubakina, Romāns Žukovs, Marija Afončenkova, Mathias Johansson, Aija Dimanta un Diāna Stepanova

Šogad olimpiādē iepriecināja studentu labie rezultāti fizikālo pazīmju aprakstā, kad ir noteiktas patoloģijas, savukārt grūtākais uzdevums bija sindromu atpazīšana.

Olimpiādes mērķis ir noskaidrot talantīgākos un izcilākos Medicīnas fakultātes studentus, kas pierāda savas akadēmiskās zināšanas kardioloģijas kursā (ieskaitot kardioloģijas propedeitiku).

cor_nostrum-2014-lead.jpg