Ziņas

Trešdien, 7. jūnijā, svinīgi atzīmējot spāru svētkus, Rīgas Stradiņa universitātes jaunās dienesta viesnīcas Dārza ielā 5 ēkā pabeigti darbi līdz pat jumta konstrukcijām. Spāru svētki tradicionāli iezīmē nozīmīgu posmu būvniecības procesā, kad ēka jau iegūst skaidras aprises.

darza-ielas-sparu-svetki04.jpg

Pasākumā piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis, veselības ministre Anda Čakša, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, SIA Velve valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns un RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja Natālija Šilova.

darza-ielas-sparu-svetki02.jpg

Ēkai pašreiz ir pabeigti galvenie būvkonstrukciju izbūves darbi, keramzīta bloku ārsienu mūrēšanas darbi, kā arī cokolstāva ārsienu siltinājums pabeigts par 90 %. Ir izbūvēts arī ārējais vājstrāvu un elektrotīklu pieslēgums un daļēji pabeigta ārējo ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūve, kā arī turpinās siltumtrases izbūves darbi. Pašlaik notiek ēkas logu un alumīnija fasāžu montāža, kā arī ir sākta ventilācijas, ūdens kanalizācijas, apkures tīklu izbūve ēkas iekšpusē, iekšējo vājstrāvas tīkla izbūves darbi, kā arī citi iekšējās apdares darbi.

darza-ielas-sparu-svetki01.jpg

Pēc valsts neatkarības atjaunošanas tā būs pirmā no jauna uzbūvētā dienesta viesnīca Latvijā. Jaunā ēka būs studentu dienesta viesnīca ar trīs stāviem un vienu pazemes stāvu. Jaunbūvē, kuras kopējā platība ir 5401,4 m2, iecerēti 135 dienesta viesnīcas numuriņi, no kuriem divi būs piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā. Ēkā plānotas arī telpas studentu atpūtai un mācībām. Teritorijā un ēkas pazemes stāvā atradīsies autostāvvieta un speciāla novietne velosipēdiem. Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veic SIA Velve. Jaunā ēka tiek celta, lai nodrošinātu iespēju dzīvot universitātes dienesta viesnīcās arvien lielākam skaitam vietējo un ārvalstu studentu.

darza-ielas-sparu-svetki05.jpg

Ēku plānots atklāt šā gada novembrī. Paralēli jaunās dienesta viesnīcas būvniecībai RSU attīsta arī apkārtnes teritoriju – piegulošo parku un Konsula ielas zemesgabalu, tādējādi ap RSU centrālo ēku veidojot vienotu studiju un pētniecības kompleksu, kas nodrošinās ērtas studiju, sporta un zinātnes telpas studentiem un darbiniekiem.