Stipendijas

Svinīgā sanāksmē 30. septembrī tika pasniegtas Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā trīs RSU Medicīnas fakultātes trešā un ceturtā kursa studentēm. Stipendijas mērķis ir atbalstīt talantīgākos topošos speciālistus.

Stipendija tika piešķirta jau ceturto reizi, un šogad uz to bija īpaši liels pieteikumu skaits – stipendijai kandidēja 34 RSU Medicīnas fakultātes 3. un 4. kursa studenti.

Otrajai izvērtēšanas kārtai tika izvirzīti 11 kandidāti, no kuriem komisija lēma stipendiju piešķirt Laumai Vasiļevskai, Zanei Ozolniecei un Anijai Meierei. Stipendiātes saņems 375 eiro desmit studiju mēnešus, kā arī portatīvo datoru lietošanā uz stipendijas saņemšanas laiku.

RSU mācību prorektore Tatjana Koķe stipendiātiem novēlēja: "Tiekties uz virsotni nav visgrūtākais ceļš. Novēlu jums palikt un noturēties virsotnē! Millennium paaudzes vēlme ir nokļūt virsotnē, bet, uzkāpjot virsotnē, jāspēj tajā noturēties, dot un rādīt citiem piemēru."

Stipendijas līgumu parakstīšanā piedalījās arī Borisa un Ināras Teterevu fonda direktors Mareks Indriksons, Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projektu vadītāja Evita Kirilova, RSU mācību prorektore Tatjana Koķe, RSU Medicīnas fakultātes dekāns un RSU Ģimenes medicīnas katedras vadītājs Guntis Bahs, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Andris Jumtiņš, RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs Romans Lācis un RSU Absolventu asociācijas izpilddirektore Irīna Kukliča.

Pašlaik Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā saņem 13 RSU Medicīnas fakultātes studenti. Sākot ar 2014./15. akadēmisko gadu, Borisa un Ināras Teterevu fonds palielinājis stipendijas apmēru līdz 375 eiro mēnesī.

Mecenāta Borisa Tetereva stipendiju medicīnā studentiem ir iespēja saņemt līdz pat 6. kursa beigām, izpildot nolikumā minētos kritērijus.

Mecenāts Boriss Teterevs ir RSU (iepriekš – RMI) absolvents, kurš atvēris savas Alma Mater durvis ar plašāku vērienu, palīdzot vairot tiekšanos uz izcilību, stiprinot pozitīvo konkurenci un investējot nākotnē.

Stipendiju administrē RSU Absolventu asociācija.